×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. jūlijs, 2016
Drukāt

Šadurskis: pedagogiem radīta iespēja saņemt vidēji par 180 eiro vairāk (7)

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis ŠadurskisIzglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis

LETA

Jaunais pedagogu darba samaksas modelis paredz, ka vispārējās izglītības pedagogiem ir radītas iespējas saņemt vidēji par 180 eiro vairāk nekā tagad, pēc jaunā modeļa apstiprināšanas otrdien valdībā komentējis izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

“Pedagogu jaunais atalgojuma modelis nozīmē to, ka skolotāji saņems nevis vienreizēju algas pielikumu, bet jaunu ilgtermiņa sistēmu, kas ir priekšnoteikums arī turpmākam darba samaksas pieaugumam,” pēc modeļa apstiprināšanas Ministru kabinetā paudis Šadurskis.

Viņš skaidro, ka katra skolotāja atalgojums būs tiešā veidā atkarīgs gan no pašvaldības, gan skolas direktora pieņemtajiem lēmumiem. Pašvaldībām ir jāveido tāds skolu tīkls, kas ir atbilstošs reālajai situācijai, iedzīvotāju migrācijas tendencēm, pieejamas un modernas skolas principiem. Izprotot un respektējot pašvaldību iespējas, ir noteikti vairāki pārejas periodi. Tas pašvaldībām ļaus ieviest jaunā modeļa nosacījumus pakāpeniski, gan izmantojot iespēju pārdalīt finansējumu starp skolām, gan saglabājot apvienotās klases 7.-9. klašu posmā, gan patstāvīgi nosakot atbalsta personāla finansējuma sadali. Tāpat pašvaldības varēs turpināt no valsts pedagogu darba samaksas mērķdotācijas apmaksāt lielāku pedagoģisko likmju skaitu, nekā tas ir noteikts valsts apstiprinātās mērķdotācijas ietvaros, taču šādi pašvaldību lēmumi var ietekmēt reālo skolotāja atalgojumu, jo lielāks likmju skaits var samazināt konkrētā pedagoga algu.

Pēc viņa uzsvērtā, šis ir lielākais finansējuma palielinājums jebkurā no nozarēm tieši atalgojuma ziņā, kāds ir panākts pēdējo desmit gadu laikā. Kopumā pedagogu darba samaksai papildus būs pieejami 56 miljoni eiro, no kuriem 47,5 miljoni eiro 2017.gadā, 52,8 miljoni eiro 2018.gadā, 2019.gadā sasniedzot 56,5 miljonus eiro.

Veicot finansējuma pārdali IZM ietvaros, ir rasti papildu 16 miljoni eiro, kurus IZM jau 2017.gadā novirzīs atalgojuma palielināšanai arī sporta treneriem, profesionālās izglītības pedagogiem un augstskolu akadēmiskajam personālam.

“Aicinu būt arī reālistiem un raudzīties ar izpratni, jo reformu ieviešana un mērķu sasniegšana prasīs gadus. Lai Somija sasniegtu savu augsto izglītības kvalitātes līmeni, bija jāpaiet vairākiem gadu desmitiem, un reformas turpinās joprojām. Esmu pārliecināts: ja spēsim konsekventi īstenot vajadzīgās pārmaiņas, pirmos rezultātus sajutīsim jau tuvāko gadu laikā. Lai panāktu kvalitatīvas pārmaiņas izglītībā, to īstenošanā ir jāiesaistās plašai sabiedrībai – valstij, pašvaldībām, vecākiem, sociālajiem partneriem un nevalstiskajām organizācijām. Lai sasniegtu pozitīvas pārmaiņas ir jārēķinās arī ar lēmumiem, kurus dažkārt ir smagi pieņemt,” vienlaikus norādījis ministrs.

Valdības otrdien apstiprinātajam jaunajam pedagogu darba samaksas modelim spēkā jāstājas 1.septembrī. Tajā minimālā atalgojuma likme noteikta līdz 680 eiro esošo 420 eiro vietā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Paldies Doma par komentāru!
  Tieši tā, ka sabiedrība jau nezina skolotāju darba samaksas specifiku. Zinu skolotājus, kuri pēc REFORMAS ir aprēķinājuši, ka saņems par to pašu darbu, ko strādāja pēc vecās likmes, tagad saņems mazāku algu.
  Lai dzīvo Šadurksi! Nu vienkārši – malacis, kādu reformu ir veicis!

 2. Un kad samazinās lielo IZM ierēdņu armiju.????
  IZM -140 darbinieki!!!!
  Valsts izglītības satura centrs ap 100 darbinieku
  Izglītības kvalitātes dienests 90 darbinieki
  Valsts izglītības aģentūra vairāk kā 30
  Studiju un zinātnes administrācija
  Latviešu valodas aģentūra
  u.c.
  Un kad samazinās lielo IZM ierēdņu armiju.????Skolu skaits taču ir samazinājies un nudien skolas, ne vecāki nekādu reālu labumu no tā neredz!

 3. Centiens ar svešām rokām grābt karstas ogles.
  Tagad skolotājus padzīs pašvaldība, nevis ministrija.
  Un ministrija būs svēti sašutusi par nekrietnajām pašvaldībām, kuras dzen tautu tumsonībā …

 4. Skolotāju algu pielikums ir skaista un aplama manipulācija ar skaitļiem!!!
  Vienkārša matemātika
  Vecā sistēma 420/(21×4)=5 eiro (bruto) ,bet 3.64 (neto)eiro stundā
  Jaunā sistēma 680/(30×4)=5.65 eiro (bruto), bet neto 4.04 (neto) eiro stundā
  Starpība starp jauno un veco modeli ir: 4.04 -3.64 =0.40 centi par stundu
  Mēs saprotam ,ka algas pielikums skolotājiem 0.40 centi par stundu , bet kāpēc tiek manipulēts ar sabiedrību un apgalvots ,ka pielikums ir 65 %, lai gan patiesībā tie ir apmēram 8% ?

  • ja pīpē mušas, tad iznāk 65 %…

  • Paldies par precizitāti. Lielākā tautas daļa taču neizprot patiesību, bet, samazinoties skolēnu skaitam, proporcinonāli jāsamazina arī n-to ierēdņu skaits IZM, aģentūrās, kvalitātes dienestos u.c. no kuriem nekāda praktiska labuma skolotājiem nav – funkciju dublētāju armāda. To vajadzētu saprast ministram – fizmatam, ja nemaldos.

 5. Beidzot! Paldies!

Draugiem Facebook Twitter Google+