×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
22. maijs, 2014
Drukāt

Atbalsta priekšlikumu atļaut kurmju ķeršanu ar mehāniskām lamatām (5)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas paredz atļaut kurmju ķeršanu ar mehāniskām lamatām.

Līdz šim likumprojekts paredzēja kurmjus pielīdzināt kaitīgajiem grauzējiem, līdz ar to uz tiem vairs neattiektos Dzīvnieku aizsardzības likumā definētais aizliegums nogalināt dzīvniekus.

Savukārt pašlaik likumprojekta redakcija paredz ļaut nogalināt bezmugurkaulniekus, ja citos likumos nav noteikts citādi, kā arī dezinsekciju un peļveidīgo grauzēju deratizāciju.

Līdz šim aizliegums iznīcināt dzīvnieku neattiecās tikai uz kaitīgajiem grauzējiem un kukaiņiem.

Tāpat grozījumi nosaka – lai veicinātu sabiedrības līdzdalību dzīvnieku aizsardzības un labturības jautājumu risināšanā, Zemkopības ministrijā tiks veidota Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvā padome.

Padomes sastāvā būs valsts pārvaldes iestāžu, zinātnisko iestāžu, dzīvnieku aizsardzības biedrību un nodibinājumu pārstāvji. Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padomes nolikums jāizstrādā un jāapstiprina valdībā līdz šā gada 1.oktobrim.

Likumprojekta tiesiskais regulējums attieksies uz dzīvnieku aizsardzības organizācijām, zinātniskajām institūcijām un jebkuru iedzīvotāju grupu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. IZBEIDZIET ! -- LA Atbildēt

    Izbeidziet šo “You are posting comments too quickly” muļķību !! Ja jūs komentārus nevēlaties, tad slēdziet to komentāru daļu ciet.

  2. Jānis Lapiņš. Atbildēt

    Malači! Labi pastrādājuši, ar padarīta darba sajūtu var gatavoties Jāņu svinēšanai un atvaļinājumam.Pretkurmju likums valstiski un starptautiski svarīgs.

  3. Ja Saeima ir sākusi lemt par kurmju ķeršanu, tad nākamajam solim vajadzētu būt likumprojektam par cīņu ar mušām un pārējiem insektiem.

  4. ķeriet,ķeriet kurmjus…..pēc tam,kad visus būsiet izķēruši,nežēlojaties,ka zemesvēži savairojušies,tos jūs tik viegli neizķersiet….

  5. atļaut tikai tad, ja dižmedinieks nomedīto apēdīs.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.7
Alūksne +9.5
Daugavpils +13.5
Saldus +10
Liepāja +6.5
Jelgava +11
Ventspils +6.2
Limbaži +9
Madona +12
Rēzekne +13
Draugiem Facebook Twitter Google+