Latvijā
Politika

Saeima balso par atteikšanos no minimālo sociālo iemaksu ieviešanas 16

Foto – Timurs Subhankulovs

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus likumā par valsts sociālo apdrošināšanu, paredzot pagaidām atteikties no ieceres par minimālo sociālo iemaksu ieviešanu no nākamā gada.

Saeima plāno šodien lemt par šo ieceri arī pirmajā lasījumā, bet galīgajā lasījumā to pieņemt nākamnedēļ, 20.decembrī.

Šīs izmaiņas saistītas ar Finanšu ministrijas izstrādātiem grozījumiem Mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likumā, kas paredz MUN likmi noteikt 15%, un, sākot ar 2017.gadu, 70,4% no MUN ieņēmumiem novirzīt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu kontā.

Kā ziņots, valdošās koalīcijas politiskie spēki līdz šim nav spējuši vienoties par priekšlikumu atteikties no minimālām sociālām iemaksām un palielināt MUN līdz 15%. To atbalsta Zaļo un zemnieku savienība un Nacionālā apvienība, savukārt “Vienotība” rosina sākt ar 1.septembri īstenot ieceri par minimālām sociālām iemaksām, nevis izslēgt to no likuma. Tāpat “Vienotība” rosina, ka mikrouzņēmumi, kuru apgrozījums nav lielāks par 40 000 eiro, varētu izvēlēties maksāt MUN 15% apmērā vai arī maksāt MUN 5% apmērā un par katru darbinieku veikt sociālās iemaksas.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) vakar pauda, ka varētu piekrist “Vienotības” piedāvājumam attiecībā uz MUN režīma izmaiņām nākamajā gadā, taču viņš nepiekrīt koalīcijas partnera ierosinājumam jautājumā par minimālajām sociālajām iemaksām. “Vienotība” šādu risinājumu neuzskata par kompromisu.

Valsts prezidentu Raimondu Vējoni neapmierina koalīcijas partiju darbs pie nākamā gada nodokļu jautājumiem un viņš uzskata, ka šajā jomā “savārīta kārtīga putra”.

LA.lv