Latvijā
Politika

Saeimā lems par iespēju ārvalstīs dzīvojošajiem tautiešiem norādīt otru adresi – Latvijā1

Foto: SCANPIX/AFP/LETA

Ceturtdien, 12.septembrī, Saeima pirmajā lasījumā skatīs grozījumus Dzīvesvietas deklarēšanas likumā, kas paredz, ka Latvijas valstspiederīgie, kuri dzīvo ārvalstī, papildu savai dzīvesvietas adresei varēs norādīt arī adresi Latvijā, tā portālam “La.lv” pavēstīja Saeimas Preses dienestā.

Tāpat Saeima pirmajā lasījumā skatīs Revīzijas pakalpojumu likuma grozījumus, kas paredz pilnveidot kārtību, kādā revidenti tiesībsargājošajām iestādēm sniedz informāciju par iespējamiem pārkāpumiem finanšu jomā.

Pirmajā un otrajā lasījumā deputāti skatīs arī grozījumus vairākos likumos, lai tos papildinātu ar regulējumu par administratīvo atbildību, tostarp par pārkāpumiem lauksaimniecības zemes izmantošanā, augu aizsardzības līdzekļu apritē, publisko iepirkumu, ugunsdrošības, kā arī gaisa kuģu pasažieru datu apstrādes jomā.

Saeimā iesniegti vairāki jauni likumprojekti, un izskatīšanai komisijās plānots nodot grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, lai noteiktu, ka sabiedrisko mediju pieejamība jānodrošina arī Latvijas diasporas mītnes zemēs un ar diasporu saistītas norises jāatspoguļo Latvijas sabiedrisko plašsaziņas līdzekļu saturā.

Vēl Saeima vērtēs, vai komisijās skatīt izmaiņas Uzņēmumu reģistra likumā. Tās paredz izveidot sadarbības mehānismu starp Valsts ieņēmumu dienestu un Uzņēmumu reģistru, lai varētu ierobežot tādu komersantu darbību, kuri nodokļu administrācijai nav snieguši informāciju par savu darbību.

Tāpat komisijām plānots nodot likuma grozījumus, lai varētu noteikt, ka vecākiem, ja viņi strādā pusslodzi vai mazāk, ir tiesības vecāku pabalstu saņemt pilnā apmērā.

Saistītie raksti

Komisijām plānots nodot arī grozījumus Dzelzceļa likumā saistībā ar direktīvu par kopīgu pieeju dzelzceļa sistēmas drošības un savstarpējas izmantojamības prasībām Eiropas Savienībā.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūgusi Saeimu darba kārtībā iekļaut grozījumus Pasta likumā. Tie paredz, ka arī nākamgad abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojums tiks nodrošināts ar tādiem pašiem nosacījumiem, kādi bijuši līdz šim.

Saeimas 12.septembra sēdes darba kārtībā iekļauti 17 jautājumi.

Savukārt pulksten 17.00 plānota amatpersonu atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Latvijā turpina pieaugt alkohola patēriņš uz vienu iedzīvotāju
11 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Latvijā strauji pieaug “viltus studentu” skaits
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aizvadītajā diennaktī policijai ziņots par divām laupīšanām
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Dabā
Dzērienu iepakojuma depozīta projektu mēģina “saplosīt” pirms galīgā lasījuma
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Dreiliņos atgriezies dedzinātājs, ko policija pirms gada nogādājusi psihiatriskajā slimnīcā
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Viens no jaunās hokeja halles būvniekiem apsūdzēts par Savisāra kukuļošanu
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
RNP “PNB bankas” kontā palikuši 6 miljoni eiro iedzīvotāju naudas
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Dzelzceļa stacijas būvniecība sadārdzinājusies par vairāk nekā 230 miljoniem eiro
1 stunda