×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
28. septembris, 2016
Drukāt

Deputāti divarpus mēnešus nestrādāja, uzskata premjers. Saeima vasaras brīvsoli negrib saīsināt (18)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Kādēļ šie likumprojekti, ko valdība jau pirms vairāk nekā diviem mēnešiem pabeigusi, tikai tagad tiks izskatīti Saeimā?” pēc koalīcijas padomes sēdes par ieilgušiem darbiem Valsts ieņēmumu dienesta reformu sakarā Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS) pajautāja žurnālisti. Premjers pasmaidīja, noplātīja rokas un koķeti attrauca: “Saeima šos mēnešus nestrādāja.” Arī blakus stāvošie koalīcijas partneri – Saeimas deputāti no Nacionālās apvienības un “Vienotības” – piekrītoši ķiķināja un māja ar galvu – sak’ patiešām div­arpus mēnešus neko nedarījām.

Acīmredzot jautājums viņus bija pārsteidzis nesagatavotus, jo citkārt parlamentārieši pat apvainojas, ja pārtraukumu starp pavasara un rudens sesijām kāds nosauc par “deputātu vasaras brīvlaiku” vai “garo atvaļinājumu”. Šādos brīžos parasti seko taisnošanās, ka deputātu darbs nav tikai tiešraidēs vērojamās Saeimas sēdes, bet gan diskusijas komisijās un darba grupās, iepazīšanās ar likumprojektiem, tikšanās ar vēlētājiem un tamlīdzīga “neredzamā” rosīšanās.

Saeimas priekšsēdētāja sarūgtināta

Tad nu pašķirstīsim Saeimas vasaras mēnešu kalendāru un palūkosim, kas šajā laikā parlamentā noticis. Šā gada pavasara sesija tika slēgta 20. jūnijā, bet rudens sesija atsākās 2. septembrī. Šajā starplaikā ne reizi nenotika ne parastās, ne ārkārtas Saeimas sēdes, ne arī amatpersonu atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem. Kas attiecas uz komisijām, tad no kopumā 16 Saeimas komisijām daudzmaz regulāras sēdes sasauca tikai divas: Lolitas Čigānes (“Vienotība”) vadītā Eiropas lietu komisija un Vitālija Orlova (“Saskaņa”) vadītā Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija (galvenokārt tādēļ, lai izskatītu iedzīvotāju iesniegtos kolektīvos iesniegumus). Arī daudz kritizētā “Valsts nozagšanas parlamentārās izmeklēšanas komisija”, ko vada Veiko Spolītis (“Vienotība”), sanāca uz sešām sēdēm. Vēl dažas komisijas sapulcējās vienu vai divas reizes, bet vairākums parlamentāriešu sesiju starplaikā Saeimas namā nebija satiekami. Lielākoties viņi pat nebija sazvanāmi, lai saņemtu komentāru par kādu tā brīža aktualitāti. Kaut arī parlamenta darba kārtībā vasaras mēnešos lielākoties atrodami balti plankumi, deputātu atalgojuma sarakstā nav nekādu izmaiņu – sesiju starplaikā tautas kalpi turpina saņemt algu pilnā apmērā.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) neslēpj savu sarūgtinājumu par premjera izteikumiem. “Es kategoriski nevaru piekrist apgalvojumam, ka Saeima divus mēnešus nestrādāja. Tā nav! Notika darbs komisijās, darba grupās, koalīcijas padomē, dažāda formāta tikšanās. Pavasara sesijas noslēgumā es sasaucu visu ministriju parlamentāros sekretārus, un viens no sapulces jautājumiem bija – vai viņu nozarē ir kādi jautājumi, kam būs nepieciešama ārkārtas sēde vasaras laikā. Nekādi projekti netika pieteikti. Arī vasarā nepienāca informācija no valdības, ka būtu nepieciešams steidzami virzīt kādu likumu. Ja tāda informācija būtu, tad uzreiz tiktu sasaukta ārkārtas sesija,” teica I. Mūrniece un solīja, tiekoties ar premjeru, pārrunāt šo starpgadījumu. Viņa arī uzskata, ka šāds sesiju starplaiks esot nepieciešams, lai likumdevēji varētu atjaunot spēkus, celt kvalifikāciju un sagatavoties jaunam darba cēlienam. Deputātu darbu neregulē darba likumdošana, bet gan Saeimas Kārtības rullis, un saskaņā ar to parlamentāriešiem pienākas tikai viena neapmaksāta atvaļinājuma nedēļa sesijā, tādēļ tautas kalpiem draudot “izdegšana”.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. redzams pirmais punkts,ka deputātu mums ir sen par daudz, tagad tikai nāktos izskatīt paveiktos darba rezultātus par šo laiku, un, uz 30% samazināt šo liekēžu skaitu. Kurā atvilktnē stāv Manā balsī savāktie 10 000 paraksti par deputātu skaita samazināšanu?

 2. Kad Kučinskis bija deputāts, viņš nestrādāja.
  Katrs jau spriež pēc savas samaitātības pakāpes.

 3. Nedarot neko izdara labu pakalpojumu- neizdara dumibas

  • Tik tiešām labāk būtu, ja viņi divus mēnešus taisītu likumus, bet pārējā laikā pētītu, kādas tam sekas, jo vienalga lielākā daļa pieņemto likumu tautai nav zināma līdz brīdim, kad ar to nav tiešas saskares.

 4. Kārtējais uzbrukums skolotājiem! Vai kāds no skolotājiem uzbrūkošajiem maz zina, cik daudz skolotājiem jāstrādā mājās, gatavojoties stundām, labojot skolnieku darbus, veicot audzināšanas/pāraudzināšanas darbu, tad vēl apmeklējot daudzumdaudzās lekcijas, seminārus, gatavojot un pavadot bērnus uz sacensībām un olimpiādēm, nemaz nerunājot par izlasāmajiem un apgūstamajiem grāmatu kalniem. Te nu gan ir tā izdegšana.

 5. Par tādu algu tiem 100 pārgudrajiem slaistiem jāstrādā bez brīvdienām un bez atvaļinājumiem,izguļās jau darba laikā

 6. pilnīgi piekrītu premjeram- viņš pats ir sēdējis saeimā un zina ko runā… spīkere var būt sarūgtināta par savu kārtējo balto līgavas kleitu

 7. Labāk,lai nestrādā, mazāk kaitējumu nodarīs!

 8. Viņi taču tā pārstrādājušies,tikai Saeimā sēžot var atpūsties.Tās siltās zemes jau ir kā darba vizītes,pat kārtības rullī ir viss pieņemts,lai tautai nav kur piesieties.Dosim viņiem nākošajās vēlēšanās vēl vienu vienu iespēju uzlabot viņu materiālo stāvokli un atpūtu sēžot Saeimā.

 9. Tas pats 100% ar skolotājiem! Divus mēnešus nestrādāja , bet naudiņu taču saņem -!
  Vēl nav un nav viņiem labi – algas mazas, DARBA DAUDZ, ATBILDĪBAS NEKĀDAS!

  VAI ŠO SISTĒMU KĀDS IR IEINTERESĒTS MAINĪT??!
  Nav gan drosminieku.

  • Bet vai Tu zini cik vēl skolotāji nostrādā pēc darba skolā? Viņu darba laiks pēc mācību stundu pasniegšanas tūlīt nebeidzas.

 10. divus mēnešus nestrādāja , bet naudiņu taču saņēma -!!!!

 11. Pareizi. Valdība pati gulēja, un tagad citi vainīgi 🙂

 12. Vispār šo liekēžu baru vajag likvidēt, vai vispār samazināt vismaz par 2/3.
  Piemēram iztikt bez opozīcijas partijām, jo viņas tur neauglīgi sēž un tērē mūsu naudu. Ja neesi spējīgas tikt pozicijā, tad nav ko tādi uzturēt un tērēt miljonus.

 13. Nav gan redzams, ka pārējā laikā viņi kaut ko dara. Sēdēs snauž un telefonos spēlītes spēlē. Vienīgā aktivitāte-ik pa brīdim paurbina degunu.

 14. Jā, bet skolotāji ar savu 48 darbdienu atvaļinājumu vienalga ir lielākais posts un sliņķi….

 15. Savulaik kāds Kārlis tās toreizējās 100 ”gudrās” galvas palaida ārēs zaļajās, lai ķeras pie strādāšanas ( kaut zemes aršanas) un ar darbu pierādītu savu vērtību Latvijas valstij. Vai kas mainījies – dīkas brīvdienas un nav jau augoši skolas bērni, kuriem jāuzņem vasaras labumi…

Draugiem Facebook Twitter Google+