×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
28. jūlijs, 2012
Drukāt

Saeimas deputāti otrdien tiksies ar Latvijas vēstniekiem ārvalstīs

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas deputāti otrdien, 31.jūlijā, tiksies ar Latvijas vēstniekiem ārvalstīs, lai pārrunātu viņiem svarīgos un aktuālos jautājumus.

“Latvijā ir pašlaik visi mūsu vēstnieki, kas pārstāv mūsu valsti ārvalstīs, un tradicionāli viņi nāk arī pārrunāt viņus interesējošos jautājumus uz Saeimu,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (“Vienotība”).

Viņa aicināja gan frakciju vadītājus, gan komisiju vadītājus, gan attiecīgo komisiju deputātus ieplānot laiku un, ja komisiju vai frakciju vadītāji nevar ierasties, deleģēt pārstāvjus. “Mūsu vēstniekiem tiešām ir interese par dažādiem viedokļiem, kādi ir katrā konkrētā politiskā spēkā, un par jautājumiem, kas tiek risināti komisijās,” teica Āboltiņa.

Jau ziņots, ka nākamnedēļ no 30.jūlija līdz 1.augustam Rīgā norisināsies ikgadējā Latvijas vēstnieku darba sanāksme, kurā piedalīsies visu Latvijas diplomātisko misiju vadītāji ārvalstīs un starptautiskajās organizācijās, kā arī Rīgā rezidējošie Latvijas vēstnieki.

Vēstnieku sanāksmē paredzēts apspriest Latvijas  ārpolitikas prioritātes, ārlietu dienesta turpmāko attīstību un aktuālos uzdevumus.

Pasākumu pirmdien, 30.jūlijā, atklās ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Par valdības prioritātēm vēstniekus informēs Ministru prezidents Valdis Dombrovskis. Sanāksmes ietvaros vēstniekiem paredzēta arī tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu un Saeimas frakciju vadītājiem.

Vēstnieku sanāksmes laikā tiks apspriesti tādi jautājumi kā Latvijas  interešu aizstāvība Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžeta 2014.–2020.gadam izstrādes gaitā, gatavošanās Latvijas prezidentūrai ES Padomē, drošības politika un transatlantiskās attiecības pēc NATO samita Čikāgā, kā arī sadarbība ar Latvijas diasporu ārvalstīs un citas aktualitātes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+