×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
3. septembris, 2012
Drukāt

Šaha olimpiādē dāmām veicas labāk

Latvijas dāmu komanda ieņem 18. vietu pasaules šaha olimpiādē Turcijas pilsētā Stambulā pēc aizvadītajām piecām spēļu kārtām, bet mūsu vīriešu piecnieks ir 40. vietā. 


 

Pēdējās trīs kārtās pirms brīvdienas latvietes nospēlēja neizšķirti ar Nīderlandes komandu (2:2), uzveica baltkrievietes (3:1) un zaudēja Slovākijas šahistēm (1,5:2,5). Laurai Rogulei divas uzvaras un neizšķirts, Danai Reizniecei-Ozolai pa uzvarai, neizšķirtam un zaudējumam, tāpat arī Ingunai Ernestei, divi neizšķirti Ilzei Bērziņai, bet Katrīna Šķiņķe pie šaha galdiņa sēdās tikai vienreiz un zaudēja. Latvijas vīriešu komandas bilancē “Open” turnīrā šajās trīs kārtās ir neveiksmes mačos pret Krievijas un Maķedonijas šahistiem ar vienādu rezultātu (1,5:2,5), kā arī uzvara pret gvatemaliešiem (3,5:1,5). Komandas līderis Aleksejs Širovs pārspēja vienu sāncensi un ar diviem nospēlēja neizšķirti, tostarp ar krievu Vladimiru Kramņiku, Ilmāram Starostītam uzvara un neizšķirts, Vitālijam Samoļinam uzvara un divi zaudējumi, Normundam Miezim un Artūram Neikšānam pa diviem neizšķirtiem.

Šodien mūsējie mērosies spēkiem ar sāncenšiem no Dienvidamerikas: dāmas ar Peru (28. v.), kungi – ar Paragvajas šahistiem (59. v.). “Open” kategorijā Stambulā sacenšas 150 komandas, sieviešu turnīrā – 128. Atlicis izspēlēt vēl sešas kārtas. Šaha olimpiāde beigsies 9. septembrī.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+