×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. jūlijs, 2016
Drukāt

Sāk pārbaudīt Šnores iesniegumu par aicinājumu iznīcināt Latvijas iedzīvotājus (12)

Foto-LETAFoto-LETA

Edvīns Šnore.

Valsts policija (VP) sākusi resorisko pārbaudi saistībā ar Nacionālās apvienības (NA) deputāta Edvīna Šnores iesniegumu ar lūgumu izvērtēt Latvijas Radio 4 izskanējušo aicinājumu iznīcināt tos 12 tūkstošus Latvijas iedzīvotāju, kuri parakstījušies par Uzvaras laukuma Rīgā atjaunošanu vēsturiskajā veidolā, aģentūra BNS uzzināja VP.

Resoriskajā pārbaudē policija raudzīsies, vai ir pamats kriminālprocesa ierosināšanai vai administratīvās lietvedības sākšanai. Pārbaude varētu ilgt apmēram mēnesi.

Jau ziņots, ka šā gada 9.maijā Latvijas Radio 4 programmā “Doma laukums” tika atskaņoti klausītāju viedokļi par portālā “manabalss.lv” izvietoto iniciatīvu. Kāda zvanītāja pauda šādu aicinājumu: “Man liekas, daudz vieglāk ir iznīcināt tos 12 000 cilvēkus, kuri parakstījās, nekā pieminekli”.

Reaģējot uz šo frāzi, LR4 raidījuma vadītāja Jana Jermakova rezumējusi: “Nu redziet, cik spēcīga aizstāvība ir mūsu piemineklim.”

Tā kā iniciatīvu parakstījušo personu vārdi un uzvārdi ir publiski pieejami Internetā, šāds publiski pausts aicinājums uzskatāms par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt miesas bojājumus, uzskata Šnore.

Deputāts ar iesniegumu sākotnēji vērsies Ģenerālprokuratūrā, taču Ģenerālprokuratūra iesniegumu pēc piekritības pārsūtījusi policijai.

Viņš arī vērsies Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) ar lūgumu izvērtēt raidījuma vadītājas Jermakovas rīcību, ne tikai nenorobežojoties, bet pat paužot pozitīvu attieksmi pret ēterā izskanējušo viedokli par 12 tūkstošu cilvēku iznīcināšanu. NEPLP priekšsēdētāja Aija Dulevska Jermakovas rīcību nosodīja. Savukārt LR notikuma izmeklēšanai izveidoja komisiju, kas konstatēja Ētikas kodeksa pārkāpumus Jermakovas rīcībā un par to atvainojās.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka kolektīvajā iesniegumā prasīts atjaunot Latvijas brīvvalsts laikā izstrādāto un aizsākto Uzvaras laukuma projektu, jo pašreizējais Uzvaras laukums rada “nevajadzīgu konfrontāciju”. Iniciatīva ietver esošā memoriāla demontāžu un Uzvaras laukuma infrastruktūras izmainīšanu, vadoties pēc sākotnējā projekta. Iesniegumu kopumā parakstījuši 12 236 Latvijas pilsoņi vecumā no 16 gadiem.

Iniciatīva iesniegta Saeimā izskatīšanai. Savukārt 2012.gada aprīlī iniciatīvu portālā “manabalss.lv” publicēja Roberts Krastiņš.

Tā dēvētā Uzvaras pieminekļa pilnais nosaukums ir “Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem”.

9.maijā krievvalodīgo nevalstiskās organizācijas pie pieminekļa tradicionāli rīko svētkus, atzīmējot Otrā pasaules kara gadadienu. Šie svētki katru gadu izraisa domstarpības sabiedrības vidū.

Resoriskā pārbaude ir valsts iestādes un tās amatpersonu veikta pārbaude par iespējamu likuma pārkāpumu, kurā vēl nav saskatāmas pietiekamas pazīmes kriminālprocesa ierosināšanai vai administratīvās lietvedības sākšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Krievam jau lielākais kaifs ir pazemot citas tautas. Viņiem nospļauties uz tiem kara veterāniem, karā kritušiem un tam l.. Vienkārši vienā brīdī viņi pamanījuši, ka latviešus tas kaitina un tagad “atzīmētāju” skaits ar katru gadu pieaug. Līdzīga situācija ir Čečēniem ar to ģenerāļa Jermolova – Ziemeļkaukāzas iekarotāja pieminekli. Noliktavās stāv kādas divdesmit kopijas un tiko kādu nogāž – nākošā rītā Jermolovs ar visām regālijām atkal stāv savā vietā.

  • Tas arī ir rādītāis, ka nelojālu kolonistu ar katru gadu paliek arvien vairāk. Tātad ideja apvienot visus zem latviskuma ir aplama un tukša naudas šķaidīšana. (Jā tik kādam tieši to arī nevajag).

 2. Visa tā “spēlēšanās” ap to interfrontes stabu ir tikai viens apliecinājums tam ka LV valdošā “elite” ir impotenti nodevēji, kuri liem uz vēdera okoupantu atlieku priekšā, aizbildinoties ar mītisku “integrācijas” politiku. Nožēlojami! Paldies Šnorem, bet jāšaubās vai policija, kuras rindās ir daudz “kolorado vaboļu” atbalstītāji, kaut kādu kriminālu šajā gadījumā atradīs… Ja kāds latvietis izteiktu līdzīgu aicinajumu attiecībā uz okupantu likteni, tad jau gan būtu lieli tiesas darbi (atceramies kaut bvai gadījumu ar “slotas kātu”…)!

 3. Диктатура – вот ваша голубая мечта. Тогда можно будет перестать притворяться как бы демократами и с несогласными расправляться очень просто, без всех этих ненужных заморочек. Пиф-пав и готово, вот и нет несогласного. Опыт у вас имеется.

 4. Divus gadus atpakaļ zibenīgi slēdza radio NABA, kad raidījumā par PSRS veiktajām deportācijām, kāds cietušais kā pāridarītājus minēja ebreju tautības čekistus, bet pret NABA žurnālistu Inkinu ierosināja krimināllietu, jo viņš citēja (bez komentāriem) Izraēlā izdotu grāmatu ” Padomju Savienības žīdu katķisms” . Visas tiesas, kādas tik Latvijā ir, gan nevar atrast pamatojumu notiesāt, bet prokuratūra liek prettiesisko procesu turpināt. Radio gan likvidēts.

 5. Какие то двойные стандарты. Вот Мамыкин тоже обратился в прокуратуру, просил проверить нечто подобное на Латвийском радио, так его отшили. Вы так привыкли писать и говорить про нас гадости, что уже перестали даже обращать на это внимание, для вас это давно стало нормой.

  • Latviski nemāki vai esi aizkavējies bērnībā? Skaidri redzams, tev trūkst izglītības, mūsdienu Latvijas jaunieši māk vairākas valodas; demonstrēt kādam savus principus un aizvainojumu ir bērnišķīgi.

   • Бабушка, я пишу на том языке, на котором мне удобнее всего выражать свои мысли. Только и всего. И образование у меня хорошее, высшее, и по возрасту я могу оказаться старше вас. Иметь принципы (хотя бы какие то) и придерживаться их – это не есть признак ребячества. Гораздо хуже, когда у человека принципов нет вовсе.

 6. Visi dzīvnieki ir vienlīdzīgi,bet daži no tiem ir vienlīdzīgāki.Visi Latvijas iedzīvotāji ir vienlīdzīgi, bet daži no tiem ir vienlīdzīgāki.Tie ir krievvalodīgie.

 7. Pēc virsraksta sanāk, ka Šņore jau aicinājis…

 8. Cerams, ka šoreiz tas beigsies ar reālu sodu. Tāpat beidzot cerams sapratīs, ka krievu radio4 nepavisam nav veiksmes stāsts.

Draugiem Facebook Twitter Google+