×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. marts, 2015
Drukāt

Sāk rekonstruēt Vecpiebalgas ceļu

Foto: LA.lv. Attēlā - tilts pār Gauju Taurenē, Vecpiebalgas novadāFoto: LA.lv. Attēlā - tilts pār Gauju Taurenē, Vecpiebalgas novadā

Ceļu būvnieks SIA “8. CBR” Vecpiebalgas novadā sācis atjaunot reģionālo autoceļu Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30). Būvdarbu laikā paredzēts pilnībā rekonstruēt ceļa segumu posmā no 24,6. līdz 38.kilometram, informē VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) Komunikācijas daļā.

Pašlaik ir sākta trases uzmērīšana un nospraušana, tāpat norit sagatavošanās darbi jauna tilta būvei pār Gauju Taurenes pagastā. Būvdarbu zonā ir paredzēts ātruma ierobežojums, līdz ar to ceļa izbraukšanai turpmāk būs jāatvēl vairāk laika, brīdina LVC.

SIA “8. CBR” ceļu minētajā posmā plāno rekonstruēt 330 kalendāro dienu laikā. Līdz ar to visus iecerētos darbus pabeigs nākamgad. Ceļa rekonstrukcija un jauna tilta būve izmaksās kopumā 9 387 288 eiro, un to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Rekonstrukcijas projektu pērn izstrādāja SIA “Projekts 3”. Būvdarbu iepirkums izsludināts pagājušā gada 31. jūlijā, un pēc visu nepieciešamo formalitāšu nokārtošanas noslēgts līgums par būvdarbu sākšanu.

Jau rakstīts, ka Vecpiebalgas iedzīvotāji saistībā ar slikto ceļa stāvokli 2013. gada pavasarī rīkoja piketu pie valdības ēkas Rīgā. Vecpiebalgas novada dome iesniedza valdībā lūgumu sabrukušā ceļa posma dēļ izsludināt ārkārtas stāvokli. Runa bija par autoceļa P30 jeb ceļa Cēsis– Vecpiebalga–Madona apmēram 25 kilometru gara posma remontu.

LVC pēc iedzīvotāju protestiem paziņoja, ka Vecpiebalgas autoceļš ir iekļauts prioritāšu sarakstā un tā rekonstrukciju varētu sākt 2014.gadā. Taču apstrīdētā iepirkuma dēļ autoceļa rekonstrukciju iespējams uzsākt 2015. gada būvniecības sezonā.

Valstij piederošais LVC pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē valsts autoceļu tīkla finansējumu un organizē iepirkumus valsts vajadzībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+