×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. augusts, 2012
Drukāt

Sākas republikāņu nacionālais konvents

Pēc mēnešiem ilgās sīvās cīņas priekšvēlēšanās ASV republikāņi šonedēļ pulcēsies Tampā uz partijas nacionālo konventu, lai oficiāli apstiprinātu Mita Romnija kandidatūru startam novembrī gaidāmajās prezidenta vēlēšanās.

 

Kaut sākotnēji konventu bija paredzēts sākt šodien, tā sākums tropiskās vētras “Aizeks” dēļ pārcelts uz otrdienu.

Līdz ar konfeti, sarkanajiem, zilajiem un baltajiem gaisa baloniem, vērienīgajām ballītēm un pompozo patriotisma izrādīšanu Tampā gaidāmas arī kuluāru tikšanās, kurās tiks slēgti dažādi politiski darījumi, kas vienmēr bijuši raksturīgi ASV prezidenta amata kandidāta izvēles procesam. Taču Romnijam 40. republikāņu nacionālajā konventā, kas ilgs no 27. līdz 30. augustam, nāksies pielikt arī lielas pūles, lai spodrinātu savu tēlu un pārliecinātu amerikāņus, ka viņš vienlaikus ir pieredzējis administrators, ar taktu apveltīts ekonomikas eksperts, spējīgs orators, kā arī reliģiozs un ģimenei uzticīgs vīrs. Citiem vārdiem, viņam jāspēj iedvest amerikāņiem, no kuriem daudzi Romniju uzskata par bagātu uzņēmēju, kam svešas ierindas vēlētāju raizes, ka valstij klāsies labāk, ja tā atteiksies no pašreizējā Baltā nama saimnieka Baraka Obamas un ļaus nākamos četrus gadus īstenot republikāņu piedāvāto alternatīvu. “Šis ir mūsu brīdis,” norādīja Republikāņu Nacionālās komitejas priekšsēdētājs Rainss Prībess. “Konvents ir laiks, kad daudzi vēlētāji patiesi pieslēdzas. Vasara ir galā, vēlēšanas ir pie apvāršņa, un tagad viņi vēlas zināt, kas mums ir sakāms.”

Vēlētāji pagaidām vēl nav uzklausījuši Romnija vēstījumu, neskatoties uz rekordlielajiem kampaņas tēriņiem un uz vilšanos, kuru izjūt daļa Obamas atbalstītāju, kas tā arī nav sagaidījuši pārmaiņas, ko viņš solīja 2008. gadā. Bijušais Masačūsetsas gubernators sabiedriskās domas aptaujās joprojām atpaliek no Obamas, lai gan tas tā arī nav spējis panākt manāmu ekonomikas atlabšanu. Tomēr pagājušās nedēļas paziņojums, ka par savu partneri, kas kandidēs uz viceprezidenta amatu, Romnijs izvēlējies 42 gadus veco pārstāvju palātas budžeta komisijas priekšsēdētāju Polu Rai-enu, viņa popularitāti nedaudz vairojis. Konservatīvi noskaņotie republikāņi 65 gadus veco Romniju uzskata par pārāk nenoteiktu sociālajos jautājumos, un pārliecinātā abortu pretinieka Raiena izvēlēšanās varētu piešķirt partijas kandidātam līdz šim trūkušo ideoloģisko stingrību. Tomēr Romnijam jāspēj piesaistīt arī neatkarīgos vēlētājus, īpaši tā dēvētajos svārstīgajos štatos. Valsts mērogā Obama šobrīd Romniju vidēji apsteidz par 1,4 procentiem, liecina “Real Clear Politics” apkopotie aptauju rezultāti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+