×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. janvāris, 2013
Drukāt

Sāksies mazākumtautību kolektīvu skates konkursā par iespēju piedalīties dziesmu svētkos

deja252

Sestdien un svētdien Daugavpilī notiks pirmās skates Latvijas mazākumtautību māksliniecisko kolektīvu un individuālo izpildītāju konkursā, kur tiks izvēlēti Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku mazākumtautību pasākumu dalībnieki, aģentūru BNS informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Konkursā piedalīsies tradicionālās kultūras, kora un vokālās mūzikas, dejas, teātra un runas mākslas, instrumentālās mūzikas vai vairāku apvienotu jomu krievu, baltkrievu, vācu, ukraiņu, ebreju, poļu, lietuviešu, igauņu un līvu kolektīvi un individuālie izpildītāji. Kopumā konkursa skatēm pieteikušies aptuveni 100 kolektīvu un individuālo izpildītāju.

Žūrija vērtēs kolektīva nacionālās identitātes, kā arī latviešu nacionālās kultūras atspoguļojumu, snieguma kvalitāti, stila atbilstību izvēlētajam repertuāram, skatuves kultūru un tērpus.

Nākamās skates notiks 2. februārī Liepājā, 3. februārī Jelgavā un 4. maijā Rīgā.

XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku laikā 3. jūlijā Vērmanes dārzā notiks mazākumtautību diena “Gaismas avots”, bet 5. jūlijā Doma laukumā iecerēts mazākumtautību kolektīvu koncertuzvedums “Zem vienas debess”.

Latvijas mazākumtautību māksliniecisko kolektīvu un individuālo izpildītāju konkursu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas “Radošās darbības centru” un Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām.

XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki Rīgu šovasar pieskandinās no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Gan Latvijas iedzīvotājiem, gan ārvalstu viesiem būs iespēja apmeklēt vairāk nekā 50 pasākumu, no kuriem liela daļa būs bezmaksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+