×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
20. augusts, 2012
Drukāt

Sākušās ASV un Dienvidkorejas ikgadējās militārās mācības

Foto - AFPFoto - AFP

Dienvidkorejas un ASV jūras spēki sākuši ikgadējās kopīgas militārās mācības, kuras Ziemeļkoreja nosodījusi kā kara mēģinājumu.

Militārajos manevros “Ulchi Freedom Guardian”, kas noslēgsies 31. augustā, piedalīsies vairāk nekā 30 tūkstoši ASV karavīru, paziņojušas Savienotās Valstis. Cik plaši pārstāvēti būs Dienvidkorejas karavīri, Seulas Aizsardzības ministrija neinformēja, bet aģentūra “Yonhap” ziņoja, ka mācībās varētu piedalīties ap 56 tūkstošiem karavīru.

Militārie manevri neietver praktiskās mācības un lielākoties ir balstīti uz datorsimulācijām. ASV un Dienvidkoreja apgalvo, ka mācību mērķis ir aizsardzība, bet Ziemeļkoreja tās nodēvējusi par “bīstamu aktu jauna kara izraisīšanai”.

Dienvidkorejā izvietoto 28 500 ASV karavīru komandieris ģenerālis Džeimss Turmans “Ulchi Freedom Guardian” raksturoja kā galvenās mācības Dienvidkorejas un ASV militārās sagatavotības stiprināšanai. Tikmēr Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns mācību priekšvakarā apmeklējis frontes līnijas artilērijas vienību, kas 2010. gadā apšaudīja Dienvidkorejai piederošu salu, nogalinot četrus cilvēkus, tostarp arī civiliedzīvotājus. Kims uzslavējis vienības karavīrus kā varoņus un mudinājis viņus nekad nesamierināties ar ienaidnieka agresiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+