Kultūra
Kultūrpolitika

Sākusies darbu pieteikšana Latvijas Dizaina gada balvai0

Ekrānuzņēmums no Latvijas dizaina gada balvas mājas lapas.

No pirmdienas, 14.janvāra, sākusies darbu pieteikšana nacionālas nozīmes dizaina apbalvojumam – Latvijas Dizaina gada balva 2019 (LDGB), informē Gita Deniškāne.

Dizaineri aicināti bez maksas pieteikt savus darbus balvai mājaslapā līdz šī gada 14. februārim plkst. 12.

Iesniegtos darbus izvērtēs starptautiska žūrija sešu dizaina jomas ekspertu sastāvā, un 2019. gada 3. aprīlī īpašā ceremonijā tiks apbalvoti 20 labākie Latvijas dizaina darbi.

Latvijas Dizaina gada balva norisinās trešo gadu un šogad tās vēstījums ir “Dizains ir darbība”, izceļot dizainu kā mērķtiecīgu radīšanas, risināšanas un uzlabošanas procesu. Šogad būtiskas izmaiņas ieviestas LDGB 2019 vērtēšanas procesā, un pirmo reizi 20 konkursa finālistiem būs iespēja prezentēt savu iesniegto darbu gan žūrijai, gan publikai.

Ingūna Elere, H2E vadošā dizainere: “Aicinām dizainerus iesniegt savus labākos aizvadītā gada darbus, lai dalītos pieredzē, iegūtu profesionālu analīzi, kritiku no dizaina jomas starptautiskiem profesionāļiem, kā arī gūtu iedvesmu nākamajiem darbiem! Dizaina balvas mērķis ir identificēt un runāt par labāko Latvijas dizainā, apbalvot un izcelt talantīgākos cilvēkus, komandas, kas radījuši kvalitatīvu, augstiem standartiem atbilstošu, pasaules līmeņa dizainu.”

LA.lv