×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
12. maijs, 2017
Drukāt

Samazinām mobilo operatoru rēķinu (15)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Straujiem soļiem tuvojas 15. jūnijs – viesabonēšanas atcelšanas datums. Tuvojoties šim zīmīgajam notikumam, visi Latvijas mobilie operatori agrāk vai vēlāk, bet jau pacēluši tarifu plānu cenas. Arguments – lai nosegtu radušās izmaksas, jo mazo valstu operatoriem viesabonēšanas atcelšana izmaksā krietni dārgāk nekā lielvalstu operatoriem.

Tomēr domas par cenu celšanos ir dažādas. Piemēram, Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš uzskata, ka neesot ārēja iemesla, kāpēc cenas būtu jāpaceļ – viesabonēšanu operatori izmantojot kā ieganstu cenu celšanai. Savukārt investīciju baņķieris Ģirts Rungainis uzskata, ka zemo cenu laikmets telekomunikācijās ir beidzies. Viņaprāt, cenu celšanos ietekmē ne tikai viesabonēšanas atcelšana, bet arī straujā tehnoloģiju attīstība. “Šobrīd Latvijā mobilie sakari ir patiešām lēti. Savulaik, lai “Bite” pārdalītu tirgu, tai nācās startēt ar zemām cenām. Abiem pārējiem spēlētājiem nācās piemēroties, taču grūstīšanās ap cenām sevi izsmēla, kad operatori sāka intensīvi attīstīt modernās datu pārraides tīklus. Attīstībai tarifi bija pārāk zemi,” norāda Ģ. Rungainis.

Tomēr vērts noskaidrot, vai pastāv veidi, kādos arī pēc viesabonēšanas atcelšanas varam samazināt rēķinus. Un ko darīt, ja jaunumus nevēlamies?

Apskatīsimies, kurš operators piedāvā labāko un lētāko piedāvājumu, ņemot vērā jaunos tarifu plānus (skat. uzziņu blakus).

 

Jāprasa operatoriem labākais piedāvājums

Daudziem operatoru ilgstošajiem klientiem nodrošinātas dažādas un gana labas atlaides, kas ikmēneša rēķinu krietni samazina. Arī es savulaik no “LMT” saņēmu 30% atlaidi mirklī, kad “LMT” saņēma ziņu, ka es ar pussoli jau biju kļuvis par citas kompānijas klientu. Skaidrs, ka vismaz līdz viesabonēšanas atcelšanai atlaides bija iespējams dabūt gana vienkārši – pietika vien ar operatora pabaidīšanu. Vai līdz ar viesabonēšanas atcelšanu šāds triks ies cauri? Šķiet, ka jā!

Interneta pasaulē jau vairāki cilvēki dalījušies pieredzē, ka arī tagad, piemēram, “Bite” piedāvā kārdinošas atlaides pēc ziņas saņemšanas par viņu tīkla pamešanu. Šādā veidā noteikti ir iespējams ieekonomēt vairākus eiro mēnesī, tāpēc solis ir vismaz izmēģināšanas vērts. “Bites” mārketinga vadītāja Diāna Šmite gan atklāti neatzina, ka pastāv šāda prakse, tomēr sacīja, ka kompānija vienmēr ir gatava izprast klientu vēlmes un piedāvāt tiem atbilstošāko piedāvājumu. Teju tāpat izteicās arī “LMT” pārstāve Elīna Lidere, skaidri neatzīstot nākšanu pretī klientam, ja tas gatavojas pamest operatoru, bet “Tele2” pārstāve Laura Homka izvēlējās nekomentēt šo tēmu. Vien norādīja, ka citiem operatoriem būs jādomā, kā noturēt savus klientus, jo “Tele2” piedāvājums ir viens no labākajiem tirgū.

Savukārt kolēģei “LA” redakcijā izdevies sarunās ar “Tele2” saglabāt veco samaksu. Noteikti daudzi 28. aprīlī saņēma e-pastu no “Tele2” par to, ka no 1. jūnija mainīsies tarifu plāns, kas arī novedīs pie zināma rēķina sadārdzinājuma. Kolēģei jaunais tarifs paredzēja maksāt 11,99 eiro ik mēnesi, tomēr pēc sarunām summu izdevies samazināt līdz 8,79 eiro, jo “Tele2” piekrituši, ka, vērtējot kolēģes tālruņa lietošanas paradumus, būtu labāk nevis pāriet uz jauno tarifu par 11,99 eiro, bet izvēlēties lētāko “Zelts 500 MB” tarifu. Ja kolēģe nebūtu sūdzējusies, mēnesī būtu jāšķiras no trim eiro vairāk. Vērts pacensties vienoties ar operatoriem par jums izdevīgāko piedāvājumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. alkatīīīība ! Atbildēt

  Zelta Zivtiņai 10 GB interneta pašlaik maksā 11,99 € XL tarifam mēnesī.
  =========
  No jūnija būs par 10 GB interneta jāmaksā 29,95 €, jo XL tarifu(10GB) ir nolikvidējuši, bet palicis L tarifs(2 GB) par 5,99 €, tātad, vajadzēs 5×5,99=29,95.
  =========
  Ieņirdzējiem-smerdelīšiem varbūt spamu sūtīšanai ir pietiekami, bet, ja grib ielādēt kādu garāku filmu vai konferenci, tad pietrūkst un jau ielādētā daļa iet zudumā, tā kā, variet neiespringt ar idiotiskiem padomiem !!!
  ============
  Par sarunām no mājas lapas ēbrēji varbūt momentā tiek skaidrībā, bet standarta letiņam tur ko atšifrēt ir grūti, vai pat neiespējami…
  Ja jau tā tiek mudžināts, tad rodas aizdomas par krāpšanu.

 2. Telefona pamattfukcija ir piezvanīt un saņmt zvanus, bet tagad visi operatori uzspiež obligātu interneta apmaksu un lietošanu, kas daudziem nav vajadzīgs. Tātad iznāk maksāt arī par to ko nelieto un no kā nevar atteikties.Te darbs Patērētāju tiesību aizsardzības centram.

  • Pilnīgi piekrītu ! Tālrunis ir domāts piezvanīt un un saņemt zvanus , pārējais -kā mironim sega . Gribi tualeti telefonā ,maksā -būs !

 3. Būtu godīgi , ja piedāvātu: pēcapmaksā bezlimita zvani un SMS Latvijā; bez interneta uzspiešanas un iekļaušanas izmaksās. Šadu tarifu izvēlētos 80% Latvijas iedzīvotāju.

 4. Man internets telefonā vispār nav vajadzīgs, tikai sms un zvani.

 5. kam vispār Latvijā ir samazinājušās cenas ?

 6. Ja ģimenē diviem cilvēkiem vajadzīgs viss bezlimits, labākais piedāvājums ir nevis Tele2, bet LMT, kuri piedāvā to katram par nepilniem 16€

 7. "Labumi" piespiedu kārtā? Atbildēt

  Cik tas ir likumīgi????!!

 8. "Labumi"piespiedu kārtā? Atbildēt

  Cik tas ir likumīgi?????!!

 9. Bite pilnīgi bez interneta neļauj palikt? Bet cik juridiski likumīgi ir uzspiest klientiem vēl vienu pakalpojumu,kas tiem nemaz nav vajadzīgs?? Tad jau tādā gadījumā labāk pāriet uz Zelta zivtiņu,ieekonomējot vēl vienu centu!!

 10. Sarunas ar ārzemēm vismaz 60% tautas nav vajadzīgas un vai operatori par WatsApp un Skype neko nav dzirdējuši??? Aŗī izbraukušie ierodoties Latvijā pērk lēto SIM un ieliek kādā no vecajiem telefoniem un viss notiek. Es atrodoties aiz Latvijas daru to pašu. Kārtējais slaukšanas variants. Ne visiem ir modīgākie telefoni kas visus jauninājumus spej realizēt…
  Esmu kaut ko dzirdējis ka Latvijā arī regulators esot…kāds vēl ir dzirdējis???
  Kārtējā izdabāšana Eiropai un tautas slaukšana

 11. Nevajag mainīt operatorus,kā zeķes.Esmu 20 gadus uzticīgs vienai kompānijai un viņi to novērtē,man tarifs tika samazināts un tagad varu zvanīt neierobežoti uz visu Eiropu par zemāku cenu nekā agrāk.

 12. Rungainis pūš miglu acīs Atbildēt

  Domāju, Rungainis ir pārāk iekarsis, uzpūties, neredz neko zemāk par mākoņiem un vienpusīgi (pasūtījuma viedoklis?) skatās uz telekomunikāciju nozari Latvijā. Rungaiņa pieminētā 3 operatoru konkurence nekur nav zudusi. Jā, ir investīcijas, ir viesabonēšanas atcelšana. Bet, joprojām operatori vēlēsies nezaudēt un iegūt jaunus uzticamus, labus klientus. Būs cīņa par klientiem, Būs tirgus segmentēšana. Trakie un biezie, kas gribēs ūberkrutas fīčas, no tā arī noplēsīs “investīciju” naudu. Bet būs arī ekonomklase jeb vienkārši “cilvēki saprātīgie”, kuri saprātīgi plānos finanses un spēs izvēlēties alternatīvu nepaaugstinot izdevumus. Īstenībā, nesaprotams, kāpēc Rungainis vēl ir investīciju baņķieris, viņš drīzāk ir mūlāps.

 13. gaļdeguņu bodīte Atbildēt

  katrs vārds, it kā cenas samazināšanas virzienā, nozīmē cenas pacelšanu…

Draugiem Facebook Twitter Google+