×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
1. augusts, 2014
Drukāt

Krievija sameklē nepilnības arī Latvijas produktos (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Dienā, kad ES oficiāli apstiprinājusi “trešās fāzes” sankcijas pret Krieviju, “Rosseļhoznadzor” paziņojis par kvalitātes nepilnībām no Latvijas ievestos zivju izstrādājumos un sausajā pienā.

Pēc Krievijas federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta “Rosseļhoznadzor” paziņojuma, uz Krievijas un Latvijas robežas apturēta 20 tonnu sausā piena krava, kurā konstatēta pārmērīga baktēriju klātbūtne, vēsta “Nozare.lv”. “Mikrobioloģisku neatbilstību” “Rosseļhoznad­zor” ceturtdien konstatējis arī šprotu konservos no Latvijas, un 15,5 tonnu krava ar šprotu konserviem uzglabāta pagaidu noliktavā Pleskavā. Par piena un šprotu konserviem dienests devis rīkojumu lietas steidzīgai izvērtēšanai, lai lemtu par tālāko rīcību.

Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks ceturtdien vēl nevarēja komentēt notikušo, jo viņa rīcībā par to nebija nekādas informācijas. “Jāsaprot, kas tā par kravu, kurš to ražojis, varbūt tas ir reeksports,” teica Šolks, komentāru solot šodien.

Notikušo Latvijas Zivrūpnieku savienības vadītājs Didzis Šmits nosauca par “normālu ikdienu”, kad tiek pārbaudīti dokumenti un, atklājot nesakritības, krava aizturēta. Satraukumam par notikušo nav pamata, apgalvo Didzis Šmits.

Uz Krievijas un Latvijas robežas ceturtdien arī apturēta dzelzceļa krava ar 55,5 tonnām zivju produktu no Latvijas un Islandes, liecina “Rosseļhoznadzor” paziņojums. Krava nav ielaista Krievijā un nosūtīta atpakaļ. Pēc Krievijas federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta paustā, Latvijas konservu krava vesta ar 23. jūlijā izdotu veterināro sertifikātu jūras produktu eksportam no ES uz Krieviju. Kā iemeslu kravas apturēšanai “Rosseļhoznadzor” minējis faktu, ka “mainījušies Kazahstānas Republikas pilnvarotās iestādes atļaujas noteikumi Latvijas uzņēmuma “LV 28 Z” zivju konservu ievešanai”. Pēc “Rosseļhoznad­zor” sacītā, Islandes zivju produktiem nav sertifikāta ievešanai Krievijā. Šonedēļ Krievija masveidā bloķējusi dažādu lauksaimniecības produktu ievešanu no Eiropas valstīm.

Jāatgādina, ka ceturtdien stājās spēkā Krievijas aizliegums augļu un dārzeņu importam no Polijas. Krievija apgalvo, ka Polija regulāri pārkāpj Krievijas sanitārās normas. Varšava aizliegumu uzskata par politiski motivētu soli pret Rietumiem Ukrainas krīzes kontekstā. Savukārt Latvijas dārzeņu ražotāji bažījas par cenu samazinājumu un ražotāju bankrotiem.

Pirmdien “Rosseļhoznadzor” ziņoja par aptuveni 40 tonnu persiku un nektarīnu kravas apturēšanu uz Krievijas un Latvijas robežas, kas caur Latviju vesta tranzītā. Krievijas dienests ziņo, ka kravai nav bijuši atbilstoši fitosanitārie pavaddokumenti. Kravas īpašniekam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, bet pati augļu krava Krievijā tomēr ielaista. Pirmdien uz Krievijas un Igaunijas robežas arī apturēta krava ar aptuveni 20 tonnām Polijas tomātu. Kravas īpašnieks administratīvi sodīts par kravas dokumentācijā neuzrādīta robežpunkta, izmantošanu, bet krava ielaista Krievijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Vispār ir jāpārtrauc produktu, jebkādu, piegādi Krievijai……

 2. Nu, par to, ka Jelgavā tankus ražo…man nav ko teikt. Uzražos un pa tiešo iznīcinās Latviju no iekšienes. Mūsējie “malači”!!! Gribētos gan pateikt sulīgi…

 3. Kāpēc Latvijas valdība atļauj Krievijai Jelgavā ražot nāves ieročus -tankus,nu tālāk jau vairs nav kur iet!Vai šeit ir Latvija vai Krievija,ka tā mums komandēs ko ražot, kādus festivālus rīkot un Krievijas vēstnieks mācīs ,ko Latvijas ministriem vajag darīt un vēl aizrādīs ex prezidentei, kad viņai jāiziet dopinga kontrole,cik ilgi vēl Krievija jauksies Latvijas iekšējās lietās!

 4. Labāk pameklējusi nepilnības maskaļu pauros.
  Tukši un stulbi.

 5. Cūku mēris?
  Laikam kādam kļūmējies.
  Būs tikai maskaļu mēris.
  Paldies Dievam izmirs tie vepri.
  RUK-RUK.

  O-jā, pareizi, tās tak bija raķetes no Maskavas, kur sākās cūku mēris.

  Tā sakot,
  eto vse govno. Moskovskoje.

 6. Maskaļi izturēšot sankcijas?
  Jāsmejas.
  Pliki bijuši, pliki paliks.
  Kad nebūs ko grauzt, dabūs cūku mēri.

 7. Kātad: nepilnīgais meklēs nepilnības citur.
  MĒSLS bijis, mēsls paliks, kamēr sabruks.
  Kīnieši jau sibirijā. Putins palicis traks.
  Būs jāķer zaļas voblas, citādi maskaļi nosprāgs badā.

  Gan pēdējais laiks nokļūt vēstures mēslainē.
  Lopi, ne cilvēki.

 8. Nu tad lai neēd,lai sprāgst badā.

 9. mazi ciniishi gazh lielus vezumus…

 10. Krievija jau sankcijas iztures ,bet ka bus ar ES pundurisiem ir gruti pateikt-vajag mazak vjakatx.

Draugiem Facebook Twitter Google+