Samoilovs un Šmēdiņš neiekļūst Klāgenfurtes “Grand Slam” posma finālā 0

Latvijas pludmales volejbolisti Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs Klāgenfurtē notiekošā “Grand Slam” posma pusfināla spēlē svētdien ar 0-2 (14:21, 17:21) zaudēja brazīliešiem Alisonam Čeruti un Brunu Šmitam.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Latvijas pārstāvji turnīrā izlikti ar ceturto numuru, bet brazīliešiem ticis trešais numurs.

Kā pirmie pie pārsvara tika brazīlieši, kad strīdīgā epizodē pēc Šmēdiņa saskares ar pretinieku viņi panāca 3:1 savā labā, bet brīdi vēlāk ieguva vēl divus punktus. Vēlāk Latvijas pārstāvji nokļuva iedzinējos ar 3:8, bet Čeruti teicamais sniegums lika latviešiem vēl vairāk atpalikt – 5:11. Brazīlijas sportistiem turpinājumā izdevās saglabāt sešu punktu pārsvaru, bet seta noslēgumā viņu pārsvars neradīja nekādas šaubas, kas ļāva uzvarēt ar 21:14.

Otro setu abi dueti sāka ļoti līdzvērtīgā cīņā, tomēr arī šoreiz kā pirmie pie pārsvara tika brazīlieši, panākot 6:4 sev par labu. Pēc divām lieliskām epizodēm aizsardzībā latvieši panāca 7:7. Brazīlijas sportistiem vēlāk vēlreiz izdevās panākt divu punktu pārsvaru, kam sekoja arī trešais punkts – 12:9. Samoilovs/Šmēdiņš spēja pietuvoties līdz viena punkta atstatumam, taču sāncenši ar precīzu spēli blokā vadību sargāja. Pārsvars nemainīgs saglabājās arī pie rezultāta 17:15 par labu brazīliešiem, bet pēcāk sekoja vairākas latviešu kļūdas, kas izvirzīja pretiniekus vadībā ar 20:16. Samoilovs/Šmēdiņš vienu punktu atguva, tomēr no zaudējuma mačā tas viņus neglāba.

Tik tālu šādas kategorijas turnīrā Samoilovs/Šmēdiņš tikuši vien otro reizi šosezon.

Otrajā pusfinālā šīgada Eiropas čempioni Paolo Nikolai un Daniele Lupo no Itālijas, kuri izlikti ar septīto numuru, ar 2-0 (21:13, 21:15) uzvarēja austrāliešus Izāku Kapu un Kristoferu Makhjū, kuriem ticis 20.numurs.

Spēle par trešo vietu starp Latvijas un Austrālijas duetiem svētdien sāksies plkst.14.30 pēc Latvijas laika.

Jau vēstīts, ka apakšgrupu turnīrā Samoilovs/Šmēdiņš ar rezultātu 2-0 (21:16, 34:32) spraigā cīņā uzvarēja 29.numuru ieguvušos Kanādas atlētus Maveriku Haču un Kristianu Redmanu, ar 2-0 (21:14, 21:16) pieveica šveiciešus Filipu Gabatūleru un Mirko Gersonu, kuri izlikti ar 20.numuru, kā arī ar 2-0 (21:18, 21:17) pārspēja amerikāņu volejbolistus Džonu Hidenu un Tri Bornu, kuriem ticis 13.numurs.

Pirmā vieta apakšgrupā Latvijas sportistiem deva brīvu izslēgšanas turnīra pirmo kārtu.

Sestdien astotdaļfināla cīņā Samoilovs un Šmēdiņš ar rezultātu 2-0 (21:19, 21:15) pārspēja amerikāņus Džeikobu Gibu un Keisiju Patersonu, kuri izlikti ar 16.numuru. Zīmīgi, ka Samoilovs un Šmēdiņš iepriekšējās divās nedēļās šim ASV duetam bija zaudējuši.

Ceturtdaļfinālu Latvijas sportisti sasniedza trešajā posmā pēc kārtas, bet šo barjeru pārvarēt viņi nebija spējuši jau kopš jūnija sākuma, kad bija otrie Eiropas čempionātā. Tāpat viņi pašā sezonas ievadā divreiz spēlēja pusfinālā “Open” kategorijas sacensībās un bija otrie “Grand Slam” posmā Šanhajā.

Tomēr šoreiz viņiem neveiksmju periodu izdevās pārvarēt, ceturtdaļfināla mačā ar 2-0 (21:16, 21:18) pārspējot krievus Konstantīnu Semjonovu un Vjačeslavu Krasiļņikovu, kuriem ticis 11.numurs.

Jau vēstīts, ka trešdien šī turnīra pamatsacensībās nespēja iekļūt Mārtiņš Pļaviņš ar Aleksandru Soloveju. Kvalifikācijā Latvijas duets bija izlikts ar piekto numuru, kas pirmo kārtu deva brīvu, bet izšķirošajā, otrajā, kārtā viņi ar 0-2 (15:21, 11:21) pārliecinoši piekāpās Francijas pārim Juzefam Krū un Eduāram Roulandsonam, kas bija izlikts ar 21.numuru.