×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. novembris, 2013
Drukāt

Saņem desmito Brīvības pieminekļa apdrošināšanas polisi viena miljona latu vērtībā

LETALETA

Skats uz Raiņa bulvāra mājām no Brīvības pieminekļa iekštelpas.

“Rīgas pieminekļu aģentūra” šodien Brīvības pieminekļa Goda telpā no “BTA Insurance company” saņēma desmito Brīvības pieminekļa apdrošināšanas polisi viena miljona latu vērtībā, aģentūru LETA informēja “BTA Insurance company” sabiedrisko attiecību vadītāja Agnese Grīnberga.

Lai gan Brīvības pieminekļa kultūrvēsturiskā un materiālā vērtība naudas izteiksmē nav novērtēta, “BTA” to apdrošina jau desmito gadu, pasākumā sacīja “BTA Insurance company” valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus. Brīvības piemineklis ir apdrošināts pret visiem iespējamiem pamatriskiem. Lucaus uzsvēra, ka Jāņa Čakstes un citu pieminekļu apgānīšana ir zīme tam, ka sabiedrība līdz šim nav pievērsusi pietiekamu uzmanību kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanai. Vienlaikus viņš atzinīgi novērtēja Rīgas domes iniciatīvu pastiprināt pieminekļu uzraudzību.

Rīgas pašvaldības aģentūras “Rīgas pieminekļu aģentūra” direktors Guntis Gailītis stāstīja, ka šī apdrošināšanas pasniegšana jau ir kļuvusi par tradīciju, tomēr pirmo reizi tā notiek Brīvības pieminekļa Goda telpā, kas pirms diviem gadiem tika izbūvēta maziem, bet ļoti nozīmīgiem pasākumiem. Gailītis atzina, ka apdrošinājums dod stabilitāti un drošību. Ja ar pieminekli kaut kas notiek, tad postījumus varēšot ātri novērst. Viņš uzsvēra, ka ir jārēķinās ar realitāti – jau iepriekš ir izmaksātas atlīdzības par 15 gadījumiem, no kuriem lielākā daļa bijusi pieminekļa apgānīšana.

Gailītis pieļāva iespēju nākotnē lūgt “BTA” apdrošināt arī Brāļu kapu memoriālu. Jautāts par šīs ieceres īstenošanu, viņš atzina, ka par to ar apdrošināšanas kompāniju vēl nav runāts, tomēr arī šo pieminekli apdrošināt būtu ļoti svarīgi. Gailītis uzsvēra, ka 2015.gadā, kad Latvijas būs Eiropas Savienības prezidējošā valsts, tieši Brāļu kapu memoriāls būs vieta, kuru apmeklēs ļoti daudz cilvēku, tāpēc visam jābūt kārtībā.

Gailītis klāstīja, ka arī par citu pieminekļu apdrošināšanu Rīgā jau sperti pirmie soļi. Ir veikta 38 Rīgas pieminekļu novērtēšana, lai noteiktu to kultūrvēsturisko un materiālo vērtību naudas izteiksmē. Kopējā noteiktā kultūrvēsturiskā un materiālā vērtība naudas izteiksmē ir 1 989 292 lati. Viņš norādīja, ka turpmāk valstij un pašvaldībām ir jārod finansējums, lai varētu nodrošināt kultūrvēsturiskā mantojuma apdrošināšanu vai šādu objektu aizsargāšanu, nodrošinot policijas vai apsardzes kompāniju patrulēšanu vai drošības sistēmu ierīkošanu pie objektiem.

Savukārt preses fotogrāfiem šis notikums bija iespēja nofotografēt Rīgu no pieminekļa iekšpuses, kā arī aplūkot vainagu lentes, kuras glabājas pieminekļa iekštelpās. Šīs lentes palikušas no vainagiem, kurus pie pieminekļa guldījušas dažādas ārvalstu amatpersonas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+