×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. marts, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Sani, dūci, Saeima jeb Urbānā biteniece Lolita (14)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Bioenerģētiskā būtne deputāte Čigāne aizvienam ko izdomā. Tagadiņ uzvilkšot uz Saeimas jumta pārīti bišu stropu. Lai izceltu Latviju kā videi draudzīgāko valsti, lai šīs vasaras vākumu pildītu konservkārbās un pārdotu kā naturālu ekoproduktu “Tīrs medus – tā kā dzintars”. Daudziem no tik dabīgas, labas domas jau tauriņi vēderā. Bišu saime un Saeima tā sapasīgi san un sadūc. Čaklās bitītes būs noderīgs rosmes simbols pārējiem simts Augstā nama apakšīrniekiem traniem, kam darba ražība nav no augstākām. Pavērsies glīts un vēlētājus nomierinošs skats uz Mūrnieces valstību, sagādātas mājas ērtības kustonīšiem un apmierinātas komerciālās intereses, piepelnot deputātu aldziņām. Parlamentā beidzot sev nodarbību būs radis profesionālais biškopis Krauzes kungs, spietu ķeršanu un stropu novietošanu ievaskos ar piķi no Eiroprezidentūras naudām, norīkos papildu ēkas ārējā perimetra vaktētājus, lai vatņiki nekāpj pēc saldā medus. Tiks gādāts par kukainīšu labturību, urbānā biškopība uz sabiedriskām celtnēm esot moderna inovācija, un pārējie deputāti priecājas, ka zaļajai Čigānei nav iešāvies prātā: a) ielaist Saeimā Lolitas brīnumputnu, teiksim, plēsīgu klinšu ērgli vai kondoru, b) ievest varas koridoros mežacūku kā Latvijas gada dzīvnieku, ko nobarot, lai rudenī tautu pacienātu ar protokolārām kotletēm, c) likt visiem parlamentāriem apliecināt tuvību dabai kā nūdistiem.

Tomēr ir āķis – ko Čigāne ar Krauzi dos spārnotajām radībām ēst, kur bites sūks nektāru, ja tuvumā ir labi ja apkaltusi, pilsētas putekļus un sodrējus sasūknējusies liepiņa, kuras zaru zaros solīdai darba bitei nemaz netīk bāzt snuķīti! Vai abi entuziasti apstādīs Saeimas priekšiņu ar papardes ziediem? Līdīs Jēkabielu, lai dēstītu lavandu, lupīnu, āboliņu, biškrēsliņu, mežrozīti, silaziedu virsi – nektāraugu mežu?

Un tad vēl – vai turēt bites ir politiski pareizi, ja nav sen kā vēlētāji no Saeimas izlidināja kaitēkļu un ektoparazītu frakciju “Za pčol”?

Lai viņa neķer cilvēkus uz mušpapīra – zili no skaudības un nikni kā sirseņi pret urbāno bitenieci vērsīsies Saeimas pārējie iemītnieki un nudien ies kā pa indīgu insektu pūzni. – Ak tad gribat iestāstīt, ka “Vienotībai” piemīt gudrumiņš, ka Čigāne dod derīgu ierīvējamu vai iepilināmu propolisu? Liesiet saldo medutiņu kā opiju tautai?

“Saskaņa” pieprasīs tiesības uzart netālo skvēriņu un iestādīt kartupeļus, kur apmesties Kolorādo vabolēm. – Es esmu opozīcijā, es būšu kode! – šņāks Sudraba. – Bet mēs jāņtārpiņi! Ejam lāpu gājienos un nesam latviešiem gaismu! – arī nacionāļi būs sevi simbolizējuši. Skaidrs, ka ZZS kā partiju apvienība iztaisīsies par skudrām, kamenītēm, Ventspils sienāžiem un Liepājas racējcirceņiem, bet reģionāļi sacīs – mēs kā simtkāji, jo pārstāvam 119 pašvaldības. Tā posmkāji, fasetači, bizbizmārītes, aklie dunduri, mizgrauži sacels tādu traci, ka Krauze nemaz netiks pie medus sviešanas, bet dūcenītes, asas kā lapsenes, kodīs un sadzels sasvīdušos strīdniekus.

Ko gribu pajautāt? Kā Čigāne gadījās Saeimas istab­augšā, ja jau atrada jumtu par piemērotu un līdzenu dravošanai? Un Mūrniece tāda mīlīgāka, bet vai priekšsēdētāja Solvita atbalstītu, ka viņai virs galvas dūc bites?

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. VIŅAI LAIKAM VAIRS NEĻAUJ BŪT PAR ”VIENOTĪBAS” ADVOKĀTI SAEIMĀ , TAD AIZ GARA LAIKA SĀKS AUDZĒT BITES ! LAI AICINA PALĪGĀ PLINERU UN PĀRĒJOS ”BITENIEKUS” , JO SAEIMĀ VIŅI VISI IR DRAUGI !

 2. Vajag lapseņu pūzni un pie pašas ieejas Saeimas ēkā.

 3. bet varbūt labāk parūpēties, lai alkatīgie plaču tīkotāji nebendē nost pilsētā jau augošus kokus?

 4. To Čigāni vajag izsūtīt uz laukiem,kur stropiem un bitēm vietas diezgan un Kaimiņš arī nefilmē.Būs daudz vairāk jēgas no viņas.

 5. Ko tur ķēpāties ar diviem stropiem.Uz jumta vajag toksiskā medus ražošanas cehu. Iegūs visīstāko Rīgas medu. Mmm, cik laba dāvana sievasmātei!

 6. Stulbs komentārs. Visā pasaulē sāk turet bites uz māju jumtiem, pat Ņujorkā.

 7. Čigānes murgs.Varbūt saimā vajaģ samazināt deputātu skaitu.Viņiem tak nav ko tur darīt.Kā pacelt iedzīvotāju dzīves līmeni,kā radīt konkrēti darba vietas,palīdzēt cilvēkiem laukos uzlabojot viņu labklājību.Deputātiņi cīnījās par iekļūšanu saimā,tālak viņus vairāk nekas neiteresē.Nedarot neko vai izdomājot kārtējos murgus,aldziņa tak tiek maksāta un ne slikta.

 8. Par šitādām idejām vajadzētu nekavējoties mest ārā no Saeimas.
  Mēs nemaksājam par ampelēšanos, bet nopietnu darbu.
  Viņķele piem varbūt ir nepopulāra, bet man viņa patīk un uzņemas nopietnas un smagas lietas.
  bet šādas ampelmanes var iet strādāt bērnudārzā un organizēt bērnu svētkus. tas nav deputāta līmenis.

 9. Saeimai jumts aizbraucis, tā vietā var iztikt ar bišu stropiem. Bišu lietu komisiju arī uztaisīs….

 10. idioti,varbut tomer laiks sakt stradat.

 11. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  No savas visai lielās dzīves pieredzes varu sacīt, ka visvieglāk ”dabūt cauri” ir tieši visstulbākās idejas. P Ļaudis bieži vien apjūk no šo priekšlikumu nejēdzības un kamēr viņi atgūst elpu, glupība jau ir notikusi. Protams, ir arī izņēmumi. TF laikā viens vietējās nodaļas priekšāsēdētājs (aktieris), virsvadītāja Ražuka vizītes reizē nāca ar priekšlikumu, ka vajadzētu Latviju padarīt vēl latviskāku, iestādot pie katras autobusu pieturas (no Valmieras līdz Rīgai) pa ozolam un liepai. Glaimīgais smaids pazuda un līkā mugura spēji iztaisnojās, kad Ražuks visai vienaldzīgi pateica: ”Nu ko, stādiet!” Tādu atbildi lielais (ne)stādītājs nebija gaidījis un pasākums tā arī nomira nepiedzimis. Arī Čigānei vajag ļaut PAŠAI darboties, gan jau arī tad nekas nenotiks, jo viss lielais tvaiks sen būs izskrējis ārā pa svilpi.

  • Bet žēl, ka viņš nesastādīja..!!:) es vispār gribētu aleju vairāk Latvijā un ozolu. redzēs vai kādu iestādīšu šogad! 😉

 12. Par Vienotības gara spējām neviens vairs nešāubās. Bija Marsietis Repše, Dombrovskis ar savām halucināvijām par veiksmes stāstu.Mafijas krustmāte Āboltiņa un tagad vel šī biteniece kas Kaimiņa kameras priekšā izpildās kā skuķis zem spaisa.

Draugiem Facebook Twitter Google+