Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
21. janvāris, 2016
Drukāt

Sanktpēterburgā izstādītas Gustava Kluča fotomontāžas

Ārlietu ministrijas fotoĀrlietu ministrijas foto

Latvijas ģenerālkonsule Sanktpēterburgā Irina Mangule izstādē "Fotomontāža konstruktīvisma plakātā".

21. janvārī Latvijas ģenerālkonsule Sanktpēterburgā Irina Mangule Valsts muzeju un izstāžu centrā “Rosfoto” apmeklēja izstādi “Fotomontāža konstruktīvisma plakātā”, kurā apskatāmi vairāki Gustava Kluča darbi, vēsta Ārlietu ministrija.

Darbu tapšanā Gustavs klucis izmantojis savam laikam novatorisko fotomontāžas metodi.

Izstādes apmeklējuma laikā ģenerālkonsule I. Mangule tikās ar Sanktpēterburgas Valsts muzeju un izstāžu centra “Rosfoto” ģenerāldirektoru Zaharu Kolovski (Zakhar Kolovsky) un pārrunāja turpmākās sadarbības iespējas, tostarp režisora Pētera Krilova dokumentālās filmas “Gustavs Klucis – nepareizais latvietis” demonstrācijas iespējas.

Konstruktīvisms ir 20. gadsimta 20. gados radies mākslas virziens, kurā plakāta mākslai tika veltīta īpaša loma, pretstatot to “buržuāziskajai” tēlotājmākslai un dēvējot plakātu par “proletariāta gleznu”. Viens no ievērojamākajiem tā sauktajiem “krievu konstruktīvisma” stila iedibinātājiem un pārstāvjiem bija latviešu plakātists, dizainers un gleznotājs Gustavs Klucis (04.01.1895.-26.02.1938.).

Izstāde apskatei pieejama vēl līdz 21. februārim.

Pievienot komentāru

VNĪ: Tabakas fabrikas pielāgošana JRT vajadzībām par 95% pabeigtaBijušās Tabakas fabrikas ēkas Miera ielā 58A, Rīgā pielāgošanas darbos Jaunā Rīgas teātra (JRT) vajadzībām būvnieks SIA "Abora" aprīlī ir pabeidzis 95% plānoto iekšdarbu, turpinās darbi pie fasādes siltināšanas un apkārtējās teritorijas iekārtošanas.
Draugiem Facebook Twitter Google+