×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Noderīgi padomi revolūcijas taisīšanā (3)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Feļetonists Egils Līcītis

Izskatās, daži politikāņi gatavi soļot visu mūžu, lai atrastu 5% vēlētāju, – kaut tik daudz, kuri balsotu par viņiem. Es ieteiktu ātrāku risinājumu, kas laistu pie varas, – revolūciju! Papriekš jāmeklē valsts apvērsēju vadonis, kurš pēc uzvaras automātiski kļūst par tirānu. Nezinu gan, kuru kandidatūru ieteikt. Vecie premjeri ar visu savu Šleseru spētu uztaisīt revolūciju vīriešu ķemertiņā, nevis izvest tautu ielās. Dumpim priekšgalā drīzāk derētu kāda ducīga militārpersona, ģenerālis, vismaz pulkvedis. Varētu ņemt arī Kūtri, ja viņš nodzītu ūsas, jo tas pārkārtojumus, iekarojumus mācētu konstitucionalizēt. Vadonim jārada iespaids, ka viņš ir vīrs, kas noteikti spēs ko darīt vienkāršo ļautiņu labā.

Pēc tam jāatrod ar režīmu neapmierināto kārta, kas jūtas apspiesta, grib saraut važas, ir ar mieru protestēt pret zemām mēnešalgām. Vai tie, kam jāpārtiek no vārītiem makaroniem. Ielās jāved masas, jo daudz cilvēku atbilst klasiskiem revolūciju aprakstiem “mudžēja kā tirgus laukumā” un pūlim “eļļu ugunī pielēja vadoņa parādīšanās”.

Kur ņemt “daudz cilvēku”? Skolotājiem Drošības policija piežmiegusi astes, pavēlēdama būt lojālākiem, pensionāru mītiņu atcēla. Sirmgalve Lilija Škutāne dumpīgos atvēsināja, apvārdojot, ka “miers ir zelts”, veselība dārgāka un “ja sāksim ārdīties, tad agrāk aiziesim” – t. i., pirms debesu tētiņa nomērītā laika. Nu, pašlaik notiek kas neparasts ar mūsu brašajiem zemniekiem. Studenti, kuri vienmēr gatavi maršēt demonstrācijās pret valdību, atgriežas no brīvdienām. Kultūrcilvēki tādi nemierīgi. Tālāk jāieņem sociālie tīkli, un mūsdienās ir nieka lieta sagrābt kādu komercradio. Cilvēki ir jāsakūda, un pat tiem, kas par revolūcijām negrib ne dzirdēt, jāuzzina – 
revolūcija būs trešdien. Tā ir nedēļas piemērotākā diena. Būs, būs vētra – pamazām jāsabiezē atmosfērai. Ļaudīm jāčukstas – ak tad trešdien gan? Piektdienās kojās ir plosts, un studenti dodas uz ballītēm, bet pirmdienās ieradīsies uz nekārtību celšanu nevis marša solī, bet līšus, tupus un rāpus, un tā revolūcijas netaisa.

Pirms X stundas tauta jāinformē – valdība neko nedara, nesviež mums naudu pa logu ārā, viņiem ir labāks ēdiens nekā citiem, administrācija negrib savilkt jostu. Kaut valdībā ir Laimdota – viņi visi jāgāž! Lai gan šī valdība ir stabilāka par iepriekšējām, kuras varēja nosist ar dīvāna spilveniem, tāpat pašvaka. Parastā mītiņā viesmīļi MK kafetērijā attālas kastroļu dunoņas dēļ nolies rozā vīnu garām ministra glāzei, turpretī atklātā agresijā pārsimts studentu vai pensionāri ar tehnisko nodrošinājumu ieņems nocietināto valdības ēku kā viegla tipa vasaras paviljonu vai lapeni.

Revolūcijas ieteicams veikt brūnos sporta tērpos. Līdzi jāņem pārsienamie un vate.

Kā parastam cilvēkam uzvesties trešdien? Kas ir galvenais revolūcijā? Kustība! Kas ir kustība? Skriet, kur acis rāda! Revolūcijā kāds neizbēgami tiks sakauts, un, ja negribat staigāt uz kruķiem, tad mūkot ir cerības palikt sveikam un veselam.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. … Gatavais vel nav gatavs izprast briestosas straumes atributus … tas virziens ir uz ‘labo’ un konservativo partijas pusi … un tas nosaukumu miniet pasi …!

  2. … Bistams temats … bet tiesam, viss noklusis, vainigie paslepusies vel nesen pardrosa pretvalstiskas politikas pagulte …. pat Biskekas un Jaunas Sibirijas planotaji ir zaudejusi uzticibu ar savu lojalitati Putinam, un sodien nevaretu sagrabstit eiropeiskos tautiesus no savas SX partijas – jo tam jau tur ir zaudets vairakums … nemaz nepieminot sevis tik dzili jau kompromitejuso LKA un tas ‘eiropeiskos’ vadonus …

    … ovi un ici sodien spej turpinat graut valsts iekartu tikai ar lokalo situaciju izmantosanu, celot sajukumu ar lietisko lietu notikumiem … dumiem … !!!!

    … Sapigak ir redzet vel turpinoso un Bezabrenes izglitibas sistemas zombeto studentu vienaldzibu pret savas tautas nakotni …. bet ir zimes, ka sada attieciba pret nelojalajiem politikaniem valdiba krasi izmainisies …tiem apzinoties situacijas nopietnibu … !

  3. Zombēšana, ka jābalso par veco purvu ar Andri Bērziņu un Straujumu priekšgalā rit pilnā sparā! Gluži kā tad, kad Ēlerte Dienā šķēli par glābēju vilka.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Divu ātrumu Eiropa

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Strasbūrā notiekošās plenārsesijas laikā vakar ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu diskutēja par Eiropas nākotni. Šīs ir ceturtās EP deputātu debates par Eiropas nākotni ar ES valstu vadītājiem. Savā pirmajā uzrunā  Makrons aicināja uz “jaunu Eiropas suverenitāti”, ņemot vērā arvien pieaugošo autoritārismu dažās ES valstīs. Makrona reformu priekšlikumi, kuri zināmā mērā aizgūti no tā sauktās divu ātrumu Eiropas teorijas, ES līderu vidū netiek uzņemti vienprātīgi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+