Latvijā
Sabiedrība

Satversmes tiesā būs jauns tiesnesis 16

Artūrs Kučs. Foto – LETA.

Valdība šodien lems par Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes Starptautisko un Eiropas tiesību zinātņu katedras vadītāja un asociētā profesora Artūra Kuča virzīšanu Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatam.

Komisija Kuču atzina par piemērotāko kandidātu.

Par kandidāta apstiprināšanu ST amatā vēl jālemj Saeimai.

Kučs aģentūrai BNS iepriekš atzina, ka šādas izmaiņas viņa profesionālajā karjerā ir likumsakarīgas, jo gan akadēmiskajā, gan praktiskajā laukā ir strādājis ar konstitucionālajiem jautājumiem.

Kučs no 2006.gada ir LU Juridiskās fakultātes Starptautisko un Eiropas tiesību zinātņu katedras vadītājs un asociētais profesors. Tāpat no 2012.gada viņš ir tiesībsarga padomnieks, kā arī no šā gada sākuma viņš ir Eiropas Cilvēktiesību tiesas “ad hoc” tienesis nolēmumu izskatīšanā lietās, kur no Latvijas ievēlētais tiesnesis nevar piedalīties. Tāpat Kučs no 2011.gada darbojas Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas komisijā.

Jauns ST tiesnesis nepieciešams, jo pašreizējam ST tiesnesim Kasparam Balodim 2017.gada 30.janvārī beigsies amata pilnvaras.

Kā ziņots, Augstākās tiesas plēnums 14.novembrī nolēma kā ST tiesneša amata kandidātu virzīt Administratīvo lietu departamenta tiesnesi Jāni Neimani. Viņa kandidatūru atbalstīja arī Tieslietu padome.

LA.lv