×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
6. janvāris, 2017
Drukāt

Savdabīgā dabas parādība: Atdziest un kūp arī upes (1)

Foto no meteo.lvFoto no meteo.lv

Sekojot ziņām par tā saucamo jūras vārīšanos jeb kūpēšanu Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs norāda, ka atdziest un kūp arī iekšzemes ūdeņi, piemēram Ogres upe.

Šī gaidītā parādīta jūrā ceturtdien gan bija grūti saskatāma vēja dēļ. Savukārt upē tā redzama skaidri.

Eksperti skaidroja, ka kūpēšana ir dabas parādība, kas rodas situācijā, kad ir liela starpība starp ūdens temperatūru un virs tā esošās gaisa masas temperatūru. Ūdenim iztvaikojot, tvaiks aukstajā gaisā strauji kondensējas, veidojot miglu un zemos mākoņus.

Eksperti norāda, ka šāda parādība kopumā aukstajā sezonā tiek novērota diezgan regulāri. LVĢMC novērojumu stacija Ventspils atrodas pašā jūras piekrastē, kur gandrīz katru gadu 1-3 reizes tas tiek fiksēts, protams, ļoti atšķirīga ir jūras kūpēšanas intensitāte – ziemā, kad jūra nav aizsalusi un aukstās gaisa masas strauji ieplūst mūsu reģionā, tā var tikt novērota ļoti plašā teritorijā. Šāda dabas parādība tiek novērota arī citās sezonās, tikai tās intensitāte nav liela, bieži vien tā ir neliela migla virs jūras. Salīdzinoši biežāk kūpēšana vērojama arī virs upēm un ezerie

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Baiga nu parādība. Sensācija. Jūs kādreiz vasarās esat naktis pavadījuši pie ūdeņiem. Ļoti bieži šo tā saukto “parādību” esmu novērojis copes laikā.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +29.4
Alūksne +27.5
Daugavpils +27.2
Saldus +29.0
Liepāja +30.4
Jelgava +28.6
Ventspils +20.2
Limbaži +28
Madona +29.3
Rēzekne +27.6
Draugiem Facebook Twitter Google+