Uncategorized

Artūrs Reiniks: man ir svarīgi savā tēvzemē justies saimniekam 0

Foto – Anda Krauze

Latvijas zemessardzes 51. kājnieku bataljona seržants ARTŪRS REINIKS plašākai publikai, protams, vispirms ir zināms kā  mūziķis, komponists, vokālā ansambļa “Dobeles zemessargi”un mūzikas grupas “Tērvete” vadītājs.  Lāčplēša dienā, 11. novembrī, “Dobeles zemessargi” uzstāsies Rīgā Brāļu kapu simtgades pasākumā. Turklāt tieši šajā dienā aprit 20 gadi kopš ansambļa izveides. Pie klausītājiem ceļu sāk arī dobelnieku jaunais albums “Esmu latvietis”.

– Šodienas sarežģītajā situācijā ar katru dienu vairāk izjūtu nepieciešamību apzināties un apliecināt, ka esmu latvietis. Man ir svarīgi savā tēvzemē justies saimniekam, – uzsver Artūrs Reiniks, kurš latvisko pašapziņu stiprina arī ar dziesmu.

– Zemessardzē esmu kopš tās izveides, īpaši spraigs dienests bija deviņdesmitajos gados. Kopš 1995. gada vadu zemessardzes 51. Kājnieku bataljona vokālo ansambli “Dobeles zemessargi”. Tagad lielākoties mani galvenie uzdevumi ir pārstāvēt mūsu bruņotos spēkus ne tikai Latvijas, bet arī starpvalstu rīkotajos pasākumos, kā arī militāri patriotiskā audzināšana.

Artūra Reinika dziesmas iecienījuši daudzi, viņa vadīto mūziķu apvienību uzstāšanos publika apbalvo ar ovācijām. Bet netrūkst arī pārdomu vērtu un mazliet trauksmaini kuriozu brīžu:

– Manā dziesmā “Tavas kāzas”, ko izpilda grupa”Tērvete”, stāsts ir par to, ka draugs apprec drauga meiteni… Pēc dziesmas saņēmu vēstules, kuru rakstītāji atzinuši: jā, līdzīgi notika ar mani… Reiz kādā ballē kā veltījumu pārim kāzu jubilejā sāku dziedāt: “Es tavās kāzās šodien dejoju, bet laimi vēlēt nespēju…” Pie šiem vārdiem gandrīz vai aprāvos: ja nu pārim ir līdzīgs liktenis..? Taču viss beidzās laimīgi – izspruku sveikā.

Galerijas nosaukums

Uzziņa

Artūrs Reiniks

Dzimis 1958. gadā Ludzas rajonā.

Piecu gadu vecumā ar ģimeni pārcēlies uz Zemgales pusi, kur beidzis Dobeles mūzikas skolas akordeona klasi (1972) un Dobeles vidusskolu.

Mācoties devītajā klasē, nodibināja savu pirmo rokgrupu “Grifi”.

1981. gadā absolvējis Daugavpils Pedagoģiskā institūta Mūzikas pedagoģijas nodaļu.

Strādā Tērvetē Annas Brigaderes pamatskolā par mūzikas pedagogu.

LA.lv