Kultūra
Teātris un kino

Savu lomu advokāts. Teātra muzejs aicina uz sarunu ar Leonu Krivānu0

Publicitātes foto

Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejs 21. aprīlī plkst. 18 aicina uz tikšanos ar aktieri Leonu Krivānu, lai sarunā kopā ar viņa ģimeni un kolēģiem atskatītos uz notikumiem teātrī, kino, televīzijā un ikdienas dzīvē, informē teātris.

Leons Krivāns dzimis 1938. gada 17. aprīlī. 1962. gadā viņš beidza Dailes teātra III studiju un kopā ar Olgu Dreģi, Lidiju Pupuri, Ilzi Vazdiku, Jāni Filipsonu un citiem iekļāvās plašajā ansamblī, atveidojot visdažādākos raksturus. Pamazām atklājās Leona Krivāna spēja veidot spilgtus raksturus, režisori akceptēja viņa izcilo humora izjūtu un reizē ar Frīda tēlu populārajā “TV pirts” raidījumā aktierim “… sāka dot tikai jokdaru lomas. Un skatītājiem bija grūti pieņemt viņu nopietnās lomās.

“Jā, kādu brīdi es it kā zaudēju. Pagāja labs laiciņš, kamēr skatītāji sāka mani pieņemt arī citās lomās,” grāmatā “Savu lomu advokāts” atzīst L. Krivāns. Izcils bija viņa Kontrabasists P. Zīskinda monoizrādē “Kontrabass”, kas savā ziņā apliecināja aktiera talanta daudzpusības iespējamību. Pēdējos gados L. Krivāns skatītājus priecēja J. Jurkāna “Dzīvīte, Dzīvīte” un Ē. Hānberga “Pirmā grēka līcis” un “Plikie un pusplikie” uzvedumos, kuros satikās un dažādus raksturus atveidoja Dailes teātra vecmeistaru ansamblis. 2018. gada 27. martā aktieris Leons Krivāns kļuvis par “Atzinības krusta” ordeņa virsnieku.

LA.lv