×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
26. februāris, 2016
Drukāt

Seju aizsedzošu apģērbu nēsāšana tiks ierobežota publiskās vietā (8)

nikabi_MIGUEL_MEDINA_AFP_8

Tieslietu ministrija (TM) aicina sabiedrību līdz 26.martam iesaistīties likumprojekta izstrādes procesā, ar kuru paredzēts noteikt ierobežojumu nēsāt seju aizsedzošu apģērbu publiskās vietās.

Ministrija anotācijā raksta, ka, ņemot vērā demokrātiskās valsts uzbūvi un ekonomiskos faktorus, cilvēku migrācijas tendence nav novēršama un ir daļa no mūsdienu dzīves. Tomēr arī šajos apstākļos būtu saglabājama harmoniska un vienota valsts sabiedrība, kā arī attiecīgajai valstij raksturīgas tradīcijas, kultūra un kopā sadzīvošana. Līdz ar to būtu nepieciešams Latvijā veidot tādu vidi, kas nodrošina cilvēku, kuri iebrauc valstī, integrāciju Latvijas sabiedrībā, kā arī savstarpēju netraucētu saziņu starp sabiedrības locekļiem.

Tiek skaidrots, ka, katrai valstij vēsturiski attīstoties, izveidojas sava kultūrvide, paražas un sabiedrībā pieņemtas uzvedības normas publiskajā telpā. Latvijā ir izteikta kristietības ietekme, kas neparedz sejas aizsegšanu. Persona, kurai seja pilnībā aizsegta ar apģērbu, var tikt uztverta kā tāda, kurai ir ko slēpt, tas ir, var tikt uztverta kā apdraudējums, jo tā slēpj savu identitāti no sabiedrības. Minētais var izraisīt konfliktsituācijas sabiedrībā, veicināt diskrimināciju pret personām, kuras nēsā seju aizsedzošo apģērbu, kā arī radīt spriedzi indivīdu kopējā sadzīvē publiskajā telpā.

Lai nodrošinātu Latvijas kultūrvidei atbilstošas uzvedības normas, kā arī ievērotu specifisko nacionālo kontekstu attiecībā uz sabiedrībā pieņemtajām uzvedības normām, likumprojektā tiek paredzēts ierobežojums attiecībā uz seju aizsedzošu apģērbu nēsāšanu publiskās vietās, skaidro TM.

Līdz ar to likumprojekts paredz noteikt ierobežojumu nēsāt seju aizsedzošo apģērbu publiskās vietās. Šāds ierobežojums attiecās uz jebkura veida seju aizsedzošu apģērbu, piemērām, maskas, balaklavas, ķiveres, lakati un kapuces, kas aizsedz seju, kā arī sieviešu seju aizsedzošs apģērbs. Tomēr ministrijā norāda, ka likumprojekts paredz ieviest ierobežojumu attiecībā uz seju aizsedzošu apģērbu nēsāšanu sabiedriskās vietās, izņemot reliģisko organizāciju dievnamus, lūgšanu telpas, telpas, kurās tiek veikta reliģiskā darbība, kā arī slēgtus privātus pasākumus, kas notiek publiskajā vietā, tāpat ierobežojums neattiecas uz privātpersonai piederošu nekustamo īpašumu, kur īpašnieks nosaka nekustamā īpašuma izmantošanas noteikumus un kārtību.

TM skaidro, ka trīs nedēļas pēc sabiedriskās apspriešanas termiņa beigām likumprojekts tiks virzīts izsludināšanai valsts sekretāru sanāksmē.

LETA jau ziņoja, ka pērn valdība nolēma, ka, sadarbojoties vairākām ministrijām, līdz 1.martam būs jāizstrādā tiesību akts saistībā ar seju aizsedzošu apģērbu Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Ir jāpieņem likums, kas Latvijā aizliedz jebkādu publisku “islāmošanos”. Līdz apstākļu noskaidrošanai, resp. līdz visu novirzienu muslimi Tuvajos Austrumos savā starpā izkaujas un iestājas miers.

  Jo islāms pašlaik ir ne tikai ticība, bet karojoša ideoloģija, kura mūsu drošībai ir bīstama kaut vai mūsu lielā kaimiņa dēļ. Protams visi tie kruki, kažokas un giļmaņi brēks gvaltes par cilvēktiesībām un sūdzēsies briselēs. Sākumā brēca arī uz Ungāriju, bet tagad daudzas valstis slēdz robežas nelegālajiem migrantiem, kuru personības nav noskaidrotas. Tāpat viņi pabrēks par “publiskas islāmošanas” aizliegumu , bet dažās rietumvalstīs jau tagad migrantiem ir ierobežojumi, piem., Dānijā migrantiem jāatdod vētslietas un lieka nauda – kā maksa par uzturēšanu u.tml.

 2. Vai tas ar rabarberiem sievas pērtais par savām muļķībām kaut ko spēs risināt? Šaubos – domās, pētīs, risinās un čiks… Kā tiem komunisma celtniekiem – domāja, pētīja, risināja līdz iznāca čiks – sabruka.
  Neredzu ministra aktīvas domas un darbus ar priekšļikumiem.

 3. Vajag pilnigi aizliegt seju aizsedzosu apgerbu nesasanu publiskas vietas. Piem., kas var garantet,
  ka zem aizsegas neslepjas slepkava, vai vel kas?

 4. Tādai briesmīgai ,,teltij” apkārt jāiet ar lielu,lielu līkumu,nevar taču zināt kas tur slēpjās.

 5. Hamids Bobs Klimpovičs Atbildēt

  Musulmaņiem sievietes ir pielīdzinātas mājlopiem.

 6. Tiklīdz ierodas musulmaņi, tā mūs atkal gaida visādi brīnumi. Ka tikai varētu latviešus diskrimitēt Latvijā.
  Musulmaņiem jāpielāgojas mūsu kultūrvidei, ne mums viņu.

Draugiem Facebook Twitter Google+