foto – Leta

Senās mūzikas festivālā uzsvars tiek likts uz itāļu, vācu un franču baroka mūziku 0

19. Starptautiskā Senās mūzikas festivālā, kas sāksies trešdien, uzsvars tiek likts uz itāļu, vācu un franču baroka mūziku, žurnālistus preses konferencē informēja festivāla rīkotāji.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

“Latvijas Koncertu” direktors Guntars Ķirsis sacīja, ka festivāla rīkotāji allaž cenšas parādīt ko jaunu. Šoreiz Latvijas publikai būs iespēja iepazīt trīs pasaules baroka mūzikas grandus – vācu blokflautas viruozi Doroteju Oberlingeri, itāļu čellistu Mario Brunello un vijolnieku Enriko Onofri.

Ansambļa “Schola Cantorum Riga” mākslinieciskais vadītājs Guntars Prānis uzsvēra, ka prieks, ka tik daudz cilvēku interesē viduslaiku mūzika. Viņš sacīja, ka līdzās tradicionālajiem gregoriskajiem dziedājumiem izskanēs dziedājumi no tā sauktās spāņu sarkanās grāmatas, kas tapuši Spānijas Montseratas klosterī, kuros ansamblim pievienosties kontrtenors Sergejs Jēgers, kas atzina, ka koncerts ar vokālo ansambli “Schola Cantorum Riga” viņam ir izaicinājums, jo tā ir pavisam citāda mūzika. Koncertā tiks izmantots unikāls viduslaiku instruments – rata lira, kas mūsdienās tiek izmantots ļoti reti, un Latvijā tā būs viena no pirmajām iespējām dzirdēt šo instrumentu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Prānis informēja, ka ansamblis sniegs arī divus labdarības koncertus – Lestenes baznīcā un Viļakas baznīcā, kur ansamblim pievienosies saksofonists Gints Pabērzs. Šo koncerti būs veltīti Lestenes baznīcas atjaunošanai un Viļakas baznīcas vitrāžu atjaunošanai.

“Collegium musicum” Rīga mākslinieciskais vadītājs Māris Kupčs, stāstot par koncertu, kas skanēs Rundālē, uzsvēra, ka pēdējos 20 gados Latvijā atrasts daudz baroka mūzikas, un piebilda, ka Latvijas teritorijā skanējušajā mūzikā izteiktāka bija franču mūzikas ietekme, izņemot Bīrona laiku, kad dominēja itāļu mūzikas ietekme.

Senās mūzikas festivālu atklās 10. jūlijā Rīgas Sv.Jāņa baznīcā, kur uzstāsies Rīgas Doma zēnu koris un “Collegium musicum Rīga” diriģentu Mārtiņa Klišāna un Māra Kupča vadībā un skanēs Džovanni Batistas Pergolēzi kantāte “Stabat Mater”, kur solopartijas dziedās soprāns Elīna Šimkus un kontrtenors Sergejs Jēgers.

11. jūlijā Mazajā ģildē franču baroka meistardarbus atskaņos “Sinfonietta Rīga” baroka ansamblis, bet 12. jūlijā arī Mazajā ģildē koncertā “Bahs, Hendelis un Korelli” spēlēs blokflautiste Doroteja Oberlingere kopā ar klavesīnisti Ievu Salieti un baroka čellisti Ilzi Gruduli.

Mazajā Mežotnes pilī 12. jūlijā uzstāsies itāliešu čellists Mario Brunello. Savukārt Rīgas Domā varēs dzirdēt Jēgeru vienā programmā ar vokālo grupu “Schola cantorum Riga”, kas koncertēs tradicionālajā programmā “Gregoriskie dziedājumi”.

Senās mūzikas festivāla Rundāles diena 13. jūlijā sāksies plkst. 15 ar koncertuzvedumu bērniem “Pasaka par kurpnieksievu un zelta kurpēm” pils Baltajā zālē. Muzikālajā pasakas uzvedumā uzstāsies baroka deju grupa un baleta studija “Freska”. Kurpnieksievas lomā iejutīsies dziedātāja Ieva Parša.

Reklāma
Reklāma

Rundāles pils Baltajā zālē plkst. 18 spēlēs baroka orķestris “Collegium musicum Rīga” diriģenta Māra Kupča vadībā, bet plkst. 20 – itāliešu vijolnieks Rikardo Mināzi. Koncertā “Itāļu baroka šedevri” Mināzi spēlēs kopā ar “Sinfonietta Rīga”.

Senās mūzikas festivāla noslēguma koncertā “Kremerata Baltica. Baroka svētki pils dārzā” plkst. 22 muzicēs Brunello un orķestris “Kremerata Baltica”, kuri atskaņos Bokerīni, Haidna un Tēlemaņa mūziku.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.