×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. janvāris, 2012
Drukāt

«Senču aicinājums» sauc pie zemes


Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Sestdien Jelgavas pilī Zemnieku saeimas gada noslēguma pasākumā tika godināti arī konkursa jaunajiem lauksaimniekiem “Senču aicinājums” uzvarētāji. Šo konkursu jau otro gadu organizēja Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete kopā ar “Latvijas Avīzi” un Zemnieku saeimu.

 

Šogad vērtējumam tika pieteikti 14 jaunie zemnieki, no kuriem 11 apmeklēja žūrija, ko vadīja Jauno zemnieku kluba padomes priekšsēdētāja Ramona Polmane.

“Visās apmeklētajās saimniecībās izvirzījās viens pamatjautājums: par iespēju iegādāties zemi, lai paplašinātu savu darbību,” secināja Sandra Kalniete. “Ja visdrīzākajā laikā netiks atrisināts jautājums par valsts atbalstu, tad var gadīties, ka Latvijas zeme tiks izpirkta. Tas nav tikai lauksaimnieciskās ražošanas jautājums, tas ir arī nacionālās drošības jautājums,” klātesošajam Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim un zemkopības ministrei Laimdotai Straujumai sacīja Eiroparlamenta deputāte.

“Saglabājot paaudzēs mantotās tradīcijas, arī laukos jāspēj sekot jaunākajām attīstības tendencēm. Tāpēc man ir prieks, ka šodien tiek godināti jaunie saimnieki, kuriem piemīt stratēģiskā domāšana un neatlaidība. Lai šī atzinība jums ir kā iedrošinājums un motivācija turpmākai izaugsmei!” tā savā nosūtītajā apsveikuma uzrunā vēstīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Ar stratēģisko domāšanu ne tikai savai saimniecībai, bet visā novadā un arī nozarē atšķīrās šā gada “Senču aicinājuma” galvenās balvas ieguvējs Valdis Zujs, individuālais komersants “Izidori” Rēzeknes novada Pušu pagastā.

 

Žūrija nešauboties nolēma, ka balva pienākas tieši viņam. “Par degsmi, zināšanām, zemes mīlestību. Valdis Zujs pārsteidza ar profesionālo plānošanu, mērķtiecīgo darbu, ar skaidru priekšstatu, kur viņa saimniecība būs pēc gada, diviem, trim,” vērtēja Sandra Kalniete.

 

Saņemot balvu, Valdis Zujs secināja, ka šis nav pirmais izlaidums šajās Universitātes aulas sienās – tikai tagad kā praktiskajam zemniekam. Izlaidums bijis gan kā lopkopības mehanizācijas studentam, gan kā mācībspēkam inženierzinātnē. Vēlāk sarunā Sandrai Kalnietei viņš atklāja, ka viņa saimniecības krusttēvs ir par viņu jaunākais konkurents šajā konkursā – Ansis Saliņš. Kad Ansis studējis doktorantūrā, bet Valdis jau bijis jaunais zinātnieks un pasniedzējs, abi braukuši uz Vecauci. Ansis pavēstījis, ka tūlīt sāksies jauno zemnieku atbalsta programma. “Man iecirtās, un viss!” sestdien smejoties stāstīja Valdis. Bet tik spontāna izvēle jau nebija. “Es deviņus gadus studēju Jelgavā ar vienu domu – izveidot savu zemnieku saimniecību,” viņš atzinās.

Hipotēku bankas speciālbalva tika Matīsam Majoram no Jelgavas novada Lielplatones pagasta zemnieku saimniecības “Rotas”, viņš pārsteidza vērtētājus ar savu skaidro attīstības vīziju.

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas balva piešķirta Jānim Freimanim, zemnieku saimniecības “Mazputniņi” Beverīnas novada Kauguru pagastā – par kooperācijas idejas attīstīšanu.

Jauno zemnieku kluba simpātiju balva tika Naurim Rozentālam, zemnieku saimniecības “Pulkveži” saimniekam Jelgavas novada Vilces pagastā.

Zemnieku saeimas atzinība tika brāļiem Saliņiem, kas savus senču aicinājumu turpina īstenot Pļaviņu novada Vietalvas pagastā katrs savā saimniecībā – Lauris “Grannēs”, Ansis “Iesalniekos 1”.

“Latvijas Avīzes” balva Par sīkstumu” nonāks pie Līgas Jostes Madonas novada Ošupes pagasta zemnieku saimniecībā “Eglītes”.

Visi 14 konkursa dalībnieki tiks aicināti piedalīties divu dienu jauno līderu personiskās un profesionālās izaugsmes seminārā. Pasākuma izskaņā visiem aptuveni trīssimt dalībniekiem tika gabaliņš no Sandra Kalnietes sarūpētā pīrāga – tie bija 15 lieli kliņģeri, katrs viena liela burta izskatā, kas kopā uz garā galda veidoja uzrakstu “SENČU AICINĀJUMS”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+