×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. oktobris, 2015
Drukāt

Septembrī Latvijā adoptēti 14 bērni, no tiem desmit adoptēti uz ārzemēm (3)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Septembrī Latvijā adoptēti 14 bērni, no tiem desmit bērni adoptēti uz ārzemēm, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija.

Kopumā šogad līdz 1.oktobrim adoptēti 200 Latvijas bērni. Tas ir par 27 bērniem mazāk nekā pērn šajā laika periodā.

Neraugoties uz kopumā adoptēto bērnu skaita kritumu, turpina pieaugt Latvijas iedzīvotāju adoptēto bērnu skaits. Latvijas iedzīvotāji līdz 1.oktobrim adoptējuši 102 bērnus, kas ir par 21 bērnu vairāk nekā pirms gada šajā laika periodā.

Savukārt uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaits turpina sarukt un līdz oktobra sākumam, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu, tas samazinājies par 48 bērniem. Šogad pirmajos deviņos gada mēnešos uz ārvalstīm adoptēti 98 bērni no Latvijas.

Patlaban reģistrā ir ziņas vēl par 1285 bērniem, kuriem jāmeklē adoptētāji. Lielākā daļa jeb 882 bērni ir vecumā no desmit līdz 18 gadiem. Latvijā adoptētāji biežāk izvēlas uzņemties gādību par jaunākiem bērniem – 95 šogad adoptētie bērni ir vecumā līdz desmit gadiem, bet tikai septiņi ir vecumā no desmit līdz 18 gadiem.

Savukārt ārvalstu adoptētāji līdz septembrim adoptējuši 59 bērnus līdz desmit gadu vecumam un 39 bērnus vecumā no desmit līdz 18 gadiem.

Šobrīd adopcijai ir pieteikušies 166 adoptētāji no Latvijas un 61 ārvalstu adoptētājs. No visiem adoptējamiem 619 bērnus var adoptēt uz ārvalstīm, bet 404 bērni to nevēlas vai arī viņu brāļi vai māsas nepiekrīt viņu šķiršanai adopcijas gadījumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Bērnu tirgošana turpinas.

  2. Kāpēc adopcijai nodod arī tos bērnus, kuri dzīvo pie audžuvecākiem vai aizbildņiem? Bērns jau šīs birokrātiskās spēlītes nepārzina, viņš ir pārliecināts, ka viņam ir tētis un mamma, sava māja, sava istaba, jo tā patiešām ir. Bet tad atbrauc sveša tante vai onkulis un bērnu savāc kā tādu mēbeli! Ir bijuši gadījumi, kad bērns iebildis, taču, pēc likuma, bērna viedoklis jāņem vērā tikai tad, ja viņš sasniedzis 12 gadu vecumu. Bet tik lielus jau parasti neadoptē.

  3. Vai tiem pāriem, kuri dodas uz mākslīgās apaugļošanas procedūru, nevajadzētu piedāvāt bērniņu adopcijai pa priekšu

Draugiem Facebook Twitter Google+