×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
17. oktobris, 2016
Drukāt

“Septiņas neveiklas seksa reizes”: jauna latviešu filma (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas Starptautiskā kinofestivāla īsfilmu programmas “Short Riga” Baltijas studentu konkursa programmas ietvaros 21.oktobrī notiks režisores Lienes Lindes īsfilmas “Septiņas neveiklas seksa reizes. Pirmā daļa” pirmizrāde. Filma ir režisores diplomdarbs Latvijas Kultūras akadēmijas kino režijas un producēšanas maģistra studiju programmā.

Filmā režisore Liene Linde skatītājam vaicā: “Vai sekss tiešām ir tāds, kā to rāda kino? Kā būtu, ja filma mēģinātu seksu atainot tādu, kāds tas ir dzīvē – kad nekas nesanāk, jo pārāk daudz iedzerts vai nevietā atskan nepareizie vārdi, vai varbūt traucē stipras mēnešreizes? Vai vēl ļaunāk – gan sekss, gan filma sanāk, bet visi iesaistītie jūtas neveikli?”

Stāsta centrā ir jaunas režisores mēģinājumi uzņemt savu pirmo filmu, par pamatu izmantojot savu seksuālo pieredzi. Filmas galvenās lomas atveido gan pati režisore, gan Jaunā Rīgas teātra aktrise Inga Tropa. Filmā piedalās arī aktieri Jurijs Djakonovs, Toms Liepājnieks un Klāvs Mellis, kā arī Jaunā Rīgas teātra sejas Baiba Broka un Gatis Gāga un Nacionālā teātra aktieris Jānis Vimba.

““Septiņas neveikla seksa reizes. Pirmā daļa” ir pavisam reta filma mūsdienu Latvijas kontekstā, kas personīgi un atklāti skata sievietes seksualitātes, seksualitātes vispār un dzimšu lomu tēmas. Šeit Lienes Lindes darbs būtu salīdzināms vienīgi ar Signes Baumanes daiļradi. Tā ir bezbailīga iniciatīva, kas atklāj to vēl neskarto tēmu plašumu, kuru autoriem ir iespēja realizēt Latvijas kino,” par filmu saka kino režisors un teorētiķis Dāvis Sīmanis.

““Septiņas neveikla seksa reizes. Pirmā daļa” ir pārsteidzošs, asprātīgs un ambivalents triks, fokuss, atjautības tests. Filma ir diezgan skaudra jaunas sievietes pašrefleksija par seksualitātes nozīmi cilvēku dzīvē un vienlaikus arī perfekts mūsdienu kinematogrāfa paņēmienu un valodas pielietošanas dzirkstošs humora šampanietis, kuru vērojot patīkami reibst no kino gājienu daudzslāņotības,” atzīst teātra un kino režisors Pēteris Krilovs.

Režisore un kinokritiķe Liene Linde ir pazīstama kā komēdijas “Četri mielasti” (2013) autore. 2014. gadā šī filma ieguva nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” labākās studentu filmas kategorijā, kā arī saņēmusi apbalvojumus vairākos ārvalstu kinofestivālos.

Filmas „Septiņas neveiklas seksa reizes. Pirmā daļa” pirmizrāde notiks piektdien, 21. oktobrī pulksten 18.30 kinoteātrī “Kino Bize” Elizabetes ielā 37 “Short Riga” Baltijas studentu konkursa ietvaros.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai ir iespēja šo filmu kaut kur noskatīties?

Draugiem Facebook Twitter Google+