×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
24. jūlijs, 2014
Drukāt

Sērgas dēļ mednieku festivālu Latgalē neatcels

Foto_LETAFoto_LETA

Pēc vairākām apspriedēm un konsultācijām ar Pārtikas un veterināro dienestu Latvijas Mednieku asociācija (LATMA) nolēma nemainīt festivāla “Minhauzens 2014” norises vietu – Daugavpils novada Višķu pagastu.

“Tā ir bufera zona Āfrikas cūku mēra teritorijai, taču, izvērtējot visus iespējamos riskus, palikām pie tā, ka festivāls papildu riskus sērgas izplatībai nerada,” asociācijas viedokli skaidro izpilddirektors Haralds Barviks. Plānots, ka tradicionālie mednieku svētki šogad no 1. līdz 3. augustam pulcēs vairāk nekā divus tūkstošus dalībnieku un apmeklētāju.

Festivāla darbība galvenokārt notiks Višķu estrādē un stadionā, tikai šautuve ierīkota tuvējā priežu mežā, tāpēc varbūtība, ka dalībnieku ceļi var krustoties ar kādas inficētas mežacūkas taku, esot neiespējama, spriež mednieku organizācjas pārstāvis. “Minhauzena 2014” rīkotāji sola izplatīt informatīvos materiālus par drošības pasākumiem, lai festivāla ciemiņi neaizvestu bīstamo sērgu uz mājām. “Pirmais un galvenais – no šīs teritorijas nedrīkst izvest nekādus gaļas produktus, piemēram, lai festivāla dalībnieki un apmeklētāji neiedomājas no vietējā tantuka nopirkt sālītu speķi vai citu cūkgaļas produktu un aizvest to uz mājām,” uzsver H. Barviks. Papildu drošībai uz Višķu ceļiem būs ierīkotas dezinfekcijas kastes automobiļu riteņiem.

Ieceri rīkot mednieku svētkus Daugavpils novadā LATMA pieņēma jau krietnu laiku pirms tam, kad sērga sasniedza Latviju. “Ar festivālu Latgalē vēlamies atbalstīt šī reģiona medniekus, jo bieži vien rocības dēļ viņi nevar atbraukt uz festivāliem, kas notiek tālākos Latvijas novados,” ideju organizēt svētkus Latgalē pamato H. Barviks.

Raksts veidots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.6
Alūksne +8.9
Daugavpils +12
Saldus +9
Liepāja +6.3
Jelgava +11
Ventspils +6.2
Limbaži +9
Madona +10
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+