×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
3. aprīlis, 2014
Drukāt

“Sestā jūdze” svin 13 gadu jubileju un pošas lielajā koncerttūrē (1)

ReklāmfotoReklāmfoto

No kreisās – Jānis Misiņš (ģitārists), Agris Gedrovičs (grupas dibinātājs, mūzikas autors, balss), Modris Miķelsons (basģitārists, balss), Aldis Strazdiņš (bundzinieks). 


Latvijas titulētākā kantrimūzikas grupa “Sestā jūdze”, kuras līderis ir komponists Agris Gedrovičs, svin 13 gadu jubileju un pošas lielajā koncerttūrē “Lielkoncerts”.

Grupas līderis Agris Gedrovičs smaidot saka, ka viņš noteikti nav māņticīgs un tāpēc arī šogad grupa spēlēs. Grupai ir tāds spurainais tīņu vecums, bet šajā laikā radītas populāras un iemīļotas kompozīcijas, kas iepriecinājušas un aizkustinājušas daudzas jo daudzas sirdis. Puiši sola, ka pozitīvu emociju, patīkamu tikšanos un lieliska muzikālā baudījuma netrūks arī šajā pavasarī – grupas “Lielkoncertos”. Ne velti koncerttūrei dots nosaukums “Lielkoncerts”, jo katrs no plānotājiem koncertiem ilgs vismaz divas stundas, kuru laikā klausītājiem būs iespēja dzirdēt visas populārākās un iecienītākās grupas melodijas. “Koncertā spēlēsim arī senākas dziesmas, kas ballēs tik daudz nav skanējušas,” atklāj Agris un piebilst, ka pa šiem gadiem jau bijuši vairāki labi pasākumi. “Spēlējam ne tikai balles, bet arī koncertus, un es uzskatu, ka tas jau vien ir sasniegums, ja klausītāji nāk uz mūsu koncertiem. Esam pabraukājuši arī pa festivāliem un, protams, spēlējam arī Bauskas kantri mūzikas festivālā.” Agris atklāj, ka grupa cenšas spēlēt kantri mūziku. “Kantri skanējumam svarīgi ir mūzikas instrumenti un vokāls, ar ko ir visgrūtāk. Spēlējam arī amerikāņu mūziku, bet Latvijā par to nav sajūsmā, tāpēc spēlējam kantri, bet dziedam latviski, amerikāniskais te uz vietas ir mazās devās,” smaidot nosaka Agris.

Jau kādu laiku grupa nav redzama Latvijas šlāgeraptaujā. “Formāts pēdējos gados ir mainījies, un mēs īsti neiederamies. Mēs spēlējam tikai ar stīgu instrumentiem, un tas skanējums ir savādāks, neierastāks. Ja būs sakarīga dziesma, kas iederēsies, tad to iesniegsim. Jāsaka godīgi, ka spēlējam pa savam. Esam tādi nepateicīgi – kaut kur pa vidu. Tā spītīgi turamies pie sava,” atklāti saka Agris.

Ikviena koncerta gaitā gaidāmi arī vairāki pārsteigumi. Kādi? To mūziķi pagaidām tur noslēpumā. Agris ar sajūsmu atklāj, ka koncertu vakara vadītājs būs sens grupas čoms Jānis Paukštello.

Par godu koncerttūrei izdota grupas “Sestā jūdze” labāko dziesmu izlase, kurā iekļautas 14 kompozīcijas – 12 visu laiku populārākie hiti un divas pilnīgi jaunas dziesmas. Patlaban CD albumu varēs iegādāties koncerta norises vietās, bet pēc koncerttūres noslēguma tas būs pieejams tirdzniecības vietās visā Latvijā. “Grūti bija izvēlēties dziesmas izlasei. Rūpīgs darbs bija gan pie izlases veidošanas, gan šiem koncertiem. 20 dziesmas jau diskā neieliksi, kas tad to varēs noklausīties, bet koncertos gan būs dažādība,” nosaka Agris.

Pēc koncerttūres noslēguma mūziķi nedomā gulēt uz lauriem un posīsies uz kantri mūzikas festivālu Silkeborgā Dānijā. Par šo iespēju viņi pateicas “Dzintara dziesmas 2013” uzvarētājiem – grupai “Galaktika”. “Grupa “Galaktika” iedāvināja dalību festivālā Dānijā. Mums tiešām ir liels gods piedalīties šajā festivālā un vēl spēlēt uz lielās skatuves,” atklāts ir Agris.

Varbūt noder!!


5. IV 19.00 Talsu tautas namā

10. IV 19.00 Ventspils Kultūras centrā

12. IV 18.00 Krustpils kultūras namā

24. IV 19.00 Tukuma pilsētas kultūras namā

30. IV 19.00 Jelgavas kultūras namā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: 6.00 €  (4.22 Ls); 7.00 €  (4.92 Ls); 8.00 €  (5.62 Ls)

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kapec manai milaia grupai nav konceta Riga?

Draugiem Facebook Twitter Google+