×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
2. aprīlis, 2013
Drukāt

Sestdien sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem

foto - Letafoto - Leta

Sestdien, 6. aprīlī, no plkst.11 “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem.

No plkst.11 darbu sāks arī “Biļešu paradīzes” biļešu rezervācijas tālrunis 67 371 000, bet no plkst.12 biļešu tirdzniecība sāksies interneta veikalā “www.bilesuparadize.lv”, aģentūrai LETA stāstīja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Cilvēki, kuri biļetes būs rezervējuši telefoniski, būs aicināti izpirkt tās divu nedēļu laikā.

Vienā pirkuma reizē viena persona varēs iegādāties ne vairāk kā astoņas biļetes uz katru Dziesmu un deju svētku pasākumu. Arī viena pirkuma reizē interneta veikalā “bilesuparadize.lv” varēs iegādāties ne vairāk kā astoņas biļetes.

Bērniem līdz septiņiem gadiem, ieskaitot septiņu gadu vecumu, ja nebūs nepieciešama atsevišķa sēdvieta, biļete nebūs jāpērk.

Savukārt no 1. maija publiskā tirdzniecībā tiks nodotas iepriekšējā rezervācijā neizpirktās biļetes.

6. aprīlī un 7. aprīlī no plkst. 9 līdz 21 darbosies arī svētku rīkotāja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) informatīvais tālrunis 26 436 135, kā arī plašāka informācija par XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem atrodama mājaslapā “www.dziesmusvetki.tv”, nepieciešamo informāciju var iegūt arī uzziņu dienestā “1188”.

Biļetes varēs iegādāties uz 30. jūnija bērnu folkloras kopu un solistu koncertu “Zvaigžņu sega”, tautas tērpu skati, garīgās mūzikas koncertu, 2. jūlija Jāzepa Vītola 150. dzimšanas dienai veltīto koncertu, tautas mūzikas koncertu “Raksti”, 3.jūlija vokāli simfoniskās mūzikas koncertu, 4.jūlija kokļu mūzikas koncertu, vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncertu “Latviešu psalmu dziedājumi”, deju lieluzveduma “Tēvu laipas” ģenerālmēģinājuma koncertu, vokālo ansambļu laicīgās mūzikas koncertu “Putns ar zīda asti”, kā arī biļete būs nepieciešama Saietu nama apmeklējumam Ķīpsalas hallē.

Tāpat biļetes būs iespējams iegādāties uz 5. jūlija deju lieluzveduma “Tēvu laipas” abiem koncertiem, uz 6. jūlija bērnu vokālo ansambļu koncertuzvedumu – muzikālo pasaku “Jūriņā”, deju lieluzveduma “Tēvu laipas” atlikušajiem diviem koncertiem, noslēguma koncerta “Līgo!” ģenerālmēģinājuma koncertu, savukārt uz 7. jūlija pasākumiem biļetes būs nepieciešamas sēdvietai tribīnēs Svētku dalībnieku gājiena vērošanai un noslēguma koncerta “Līgo!” apmeklējumam.

LNKC ir aicinājis novadu un pilsētu pašvaldības biļešu tirdzniecības sākšanas dienā – 6. aprīlī un 7. aprīlī – rast iespēju nodrošināt savas pašvaldības iedzīvotājiem piekļuvi publiskajam interneta tīklam bibliotēkās un citās pašvaldības telpās, lai iedzīvotāji varētu iegādāties biļetes arī internetā, klāstīja Vasiļjeva.

Rīkotāji prognozē, ka interese par Dziesmu un deju svētku biļešu iegādi būs liela, tādēļ “Biļešu paradīze” aktivizēs visus resursus, lai šis gaidīšanas brīdis būtu īsāks. Katrs zvans tiks pieņemts un automātiski pievienots rindai.

Dziesmu un deju svētku preses sekretāre vēstīja, ka “Biļešu paradīzes” elektroniskās biļešu tirdzniecības sistēmas tehniskais nodrošinājums un serveru jaudas ir gatavas liela apjoma datu apstrādei. Biļešu pircēji aicināti būt pacietīgi, gaidot “Biļešu paradīzes” sistēmas atbildi uz biļešu pirkuma pieprasījumu. Visi biļešu pirkuma pieteikumi tiks saņemti un automātiski ievietoti datu apstrādes sistēmā.

Svētku nedēļā notiks 62 pasākumi, no kuriem lielākā daļa būs bez maksas. Būtiskākie notikumi tiks rādīti gan tiešraidē, gan ierakstos Latvijas Televīzijā, internetā un uz lielajiem ekrāniem Esplanādē un Doma laukumā. Savukārt 1. maijā publiskā tirdzniecībā tiks nodotas iepriekšējā rezervācijā neizpirktās biļetes.

“Ņemot vērā lielo interesi un ierobežoto sēdvietu skaitu – 10 000 sēdvietu Daugavas stadionā un teju 10 000 sēdvietu Mežaparka Lielajā estrādē -, biļetes uz šiem koncertiem, visticamāk, tiks izpirktas ļoti ātri,” prognozēja Vasiļjeva.

Saskaņā ar Dziesmu svētku padomē apstiprināto svētku biļešu politiku no 6.aprīļa publiskajā tirdzniecībā nonāks 70% no kopējā biļešu skaita. 18% biļešu atbilstoši noteiktajam procentuālajam nosacījumam prioritāri tiek iepriekš rezervēti Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām kā Dziesmu svētku procesa uzturētājām, kā arī latviešu diasporai sadarbībā ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību.

Dalībniekiem ar dalībnieku identifikācijas kartēm būs iespējams par brīvu apmeklēt vairākus Dziesmu un deju svētku maksas pasākumus – tautas lietišķās mākslas izstādi “Rīgas mākslas telpā”, Saieta nama pasākumus Ķīpsalas hallē, noslēguma koncertu Mežaparka Lielajā estrādē un Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja teritorijā plānotos Dziesmu svētku pasākumus.

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki Latvijā notiks no 2013. gada 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētku galvenais vēstījums ir “Gaisma līgo Latvijā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+