Sports
Citi sporta veidi

Sevastova izvirzīta jūnija WTA izlaušanās balvai 16

AP/Scanpix

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova izvirzīta Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) izlaušanās balvai.

Pagājušajā mēnesī pašlaik 27 gadus vecā Sevastova triumfēja Maljorkas WTA “International” turnīrā, tiekot pie sava otrā titula karjerā un pirmā kopš atgriešanās profesionālajā tenisā. Turklāt šis turnīrs norisinājās uz zālāja seguma, kas Latvijas pārstāvei nav starp parocīgākajiem. Maljorkas sacensību finālā viņa spēlēja otro gadu pēc kārtas.

Nesen notikušajā Vimbldonas čempionātā Sevastova aizkļuva līdz otrajai kārtai, pirmoreiz uzvarot kādā šo sacensību mačā.

Otrdien Sevastova uzsāks dalību Bukarestes WTA “International” sērijas tenisa turnīrā, kur pērn sasniedza finālu. Tajā viņa pirmo reizi karjerā kādās no WTA sacensībām izlikta ar pirmo numuru, bet pirmajā kārtā Latvijas tenisistes pretiniece būs Jana Čepelova no Slovākijas.

Cīņā par mēneša izlaušanos Sevastovai konkurenci sagādā igauņu tenisiste Anete Kontaveita un negaidītā Vimbldonas čempionāta pusfināliste Magdalēna Ribārikova no Slovākijas.

Kontaveita jūnijā uzvarēja Hertogenbošas WTA “International” turnīrā, tiekot pie sava pirmā titula karjerā, kamēr veiksmīgo zālāja sezonu viņa turpināja Vimbldonas čempionātā, sasniedzot trešo kārtu.

Tikmēr Ribārikova traumu dēļ vēl aprīlī atradās teju ārpus pasaules ranga piecsimtnieka, tomēr līdz ar zālāja sezonas sākumu viņas sniegums krasi uzlabojās. Iesākumā viņa uzvarēja pāris zemākas raudzes ITF turnīros, bet pēc tam aizkļuva līdz Notingemas WTA “International” pusfinālam. Savukārt Vimbldonas čempionātā viņa parūpējās par sensāciju un sasniedza pusfinālu, otrajā kārtā pamanoties pieveikt Karolīnu Plīškovu no Čehijas, kurai gan tas neliedza no šīs nedēļas kļūt par pasaules ranga līderi.

Maijā WTA izlaušanās balvu ieguva Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Aļona Ostapenko, kura pirms tam bija triumfējusi Francijas atklātajā čempionātā.

Balsot par mēneša izlaušanās balvu līdzjutēji var WTA mājaslapā.

LA.lv