AFP/LETA

Sevastova “French Open” droši uzvar Beku 0

Latvijas tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova otrdien Francijas atklātā čempionāta pirmās kārtas cīņā, nodemonstrējot pārliecinošu sniegumu, ar 6-2, 6-4 droši uzvarēja vācieti Anniku Beku.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Latvijas tenisistei, kura pasaules rangā atrodas 19.vietā, bet turnīrā ir izlikta ar 17.numuru, maču uzvarēja 67 minūšu laikā, ranga 71.raketei Bekai nedodot daudz iespēju. Par otrās kārtas sasniegšanu Sevastova nopelnījusi 70 WTA ranga punktus.

Abām tenisistēm šī bija trešā savstarpējā spēle, bet Sevastova izcīnīja pirmo uzvaru. Otrajā kārtā viņa tiksies ar talantīgo kanādieti Eižēniju Bušāru (WTA 57.), kura pirmās kārtas spēlē ar 2-6, 6-3, 6-2 uzvarēja japānieti Risu Ozaki (WTA 72.).

Sevastova Francijas atklātā čempionāta pamatsacensībās tika vien pie otrās uzvaras sešās cīņās, otro reizi karjerā šajā turnīrā sasniedzot otro kārtu. Pērn viņa pirmās kārtas cīņā uzveica amerikānieti Sāciju Vikeriju, kura tobrīd bija WTA ranga otrajā simtā.

Sevastovai jau spēles sākumā piederēja liels pārsvars, jo pirmajos četros geimos, kuros Sevastova izmantoja divas breikbumbas, Beka spēja uzvarēt vien četrās izspēlēs.

Pēc pirmajiem četriem geimiem spēles gaita izlīdzinājās un Beka savā servē spēja tikt pie pirmajiem punktiem, taču arī Sevastova darbojās nevainojami un droši aizvadīja setu līdz uzvarai, vācietei tā arī netiekot pie breika iespējām. Pirmais sets ilga vien 27 minūtes.

Arī otrā seta sākums bija līdzvērtīgs, jo abas tenisistes apmainījās ar breikiem, piedevām Beka, pie Sevastovas serves esot iedzinējos ar 0:30, pēc tam uzvarēja četrās izspēlēs pēc kārtas, pirmo reizi mačā panākot neizšķirtu. Taču turpinājumā atkal dominēja Latvijas tenisiste, kura izcīnīja nākamos četrus punktus panākot 5-1. Tiesa, pēc tam Beka spēja saņemties un astotajā geimā viņa atspēlēja vienu mačbumbu, otro reizi spēlē gūstot punktu pretinieces servē, pēc tam panākot arī 4-5. Taču Sevastova mirkļa vājumu pārvarēja, “sausā” uzvarēja desmitajā geimā un visā spēlē kopumā svinēja drošu uzvaru.

Veiksmīgu māla sezonu aizvadošā Sevastova pirms divām nedēļām pirmo reizi karjerā iekļuva starp pasaules 20 labākajām ranga tenisistēm, pakāpjoties uz 18.vietu, bet tagad viņa ir deviņpadsmitā, kamēr Beka atrodama 71.pozīcijā.