×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. decembris, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Ko Sprūds signalizē Krievijas jautājumā? (20)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds

Pagājušo trešdien viena Latvijas televīzija vakara ziņās pārraidīja Ārpolitikas institūta vadītāja doktora Sprūda padomu tomēr pilnīgi nepārtraukt attiecības ar Krieviju. Šo visnotaļ saprātīgo secinājumu šo rindu rakstītājs īpaši pamanīja tāpēc, ka ārpolitikas doktora novēlējumu teleskatītāja acu priekšā turēja palaikam, bieži. Zināmā mērā uzkrītoši, kad pierasts stāsts par bargu sankciju un stingrības nepieciešamību. Tolaik Francijas prezidenta lidmašīna vēl nebija arī nosēdusies Maskavā, fakts, kas ļauj minēt par dažu starptautisku notikumu kopsakarībām. Tomēr var atzīt, ka “zināmas” vibrācijas politiskajā atmosfērā jau bija manāmas. Arī tāda, ka Krievija joprojām ir draudoša, bet tiešu iebrukuma briesmu kaimiņvalstīm (nerunājot par Ukrainu) vairs nekonstatē. Tad arī skrūves var drusciņ atlaist, vai ne? Varbūt stingrajiem kungiem oficiālā ārlietu resorā pašiem iepriekšminēto drusciņ neērti un pat nedroši teikt – priekš tam ir institūti, pētniecības centri, akadēmijas, konferences, padomes un citas taures. Tā jau ir visur.

Nelauzīsim galvu, prātodami, vai tā ir kārtējā gadījuma sakritība vai likumsakarība, bet tieši šajās dienās pēc “Saskaņas” ierosmes Saeimā izveidojas sadarbības jeb sadraudzības grupa ar Krievijas Valsts domi. Tas ir nepārprotami politisks, pat demonstratīvs solis, vērā ņemot līdzšinējo oficiālās Latvijas uzvedību. Varbūt doktors Sprūds signalizē par “prātīgām” izmaiņām un sabiedrība tiek atbilstoši sagatavota (arī prezidentūrai). Mūsu lasītājam ir jāzina, ka iepriekšminētajā sadarbības grupā ar Krievijas parlamentu līdzās “Saskaņas” frakcijas deputātiem ir iestājušies Daudzes un Siliņa kungi no zemniekiem. Taču “ierindas” zemnieki abi kungi nav, bet pieredzējuši politiķi. Siliņa kungs, kas pazīstams kā pensionāru vadonis, kaut komiski, bet atzinās, ka viņam ir paziņas Kremlī. Daudzes kungs, kas patlaban ir Saeimas priekšsēdētājas I. Mūrnieces vietnieks, pats ir bijis Saeimas priekšsēdētājs un prezidenta Bērziņa kancelejas direktors.

Un vēl. Pēc vairākkārtējas (vairākus Saeimas sasaukumus) atteikšanās ne vien ieviest “Saskaņas” priekšlikumus, bet pat apspriest vecticībnieku un pareizticīgo baznīcas svētkus atzīt par oficiālām valsts brīvdienām, apspriešana notiks. “Saskaņa” stāsta, ka arī sabiedrības saliedēšanas nolūkā. Nespriežot par šā pasākuma mērķiem, skaidrs, ka Saeimas lēmums būs ar tālejošu politisku nolūku un tādām sekām. Tāpat paturēsim prātā, ka šo lēmumu spriež tik bieži daudzinātajā un grozīgajā ģeopolitiskajā situācijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. 2 kalendāru ieviešana mūs lieliski saliedēs! Ha, ha! Bez tam saskaņā ar Latvijas satversmi, baznīca ir atdalīta no valsts, arī maskaļu. Ziemassvētku kompromiss ir tāds, ka tie ir tradicionāli tautas svētki un uz to pamata ir vienojušies visi Eiropas kristiešu atzari (pirms kara arī grieķu ortodoksi). Apliecinot, ka augstāku garīgu mērķu vārdā sektantisms var tikt ierobežots. Bet satversme mūsu juristi prot staipīt kā vajag. Un līdz eiropeiskām vērtībām tālu.

 2. CIK PRECĪZI, VĒSAIS!!! PALDIES!!!

 3. Varbūt sekošais arī izklausīsies kā lobēšana kāda interesēs. Bet – Krustiņa kungs – vai pie pašreizējā ār un iekšpolitiskā stāvokļa ir gudri uzdod dažnedēlu izglītības ministrei Mārai Sīlei jautājumu – cik reizes vēl vilcināsimies ar mācību valodu noregulējumu Latvijas skolās? Vai Jūs un tiesībnieks Jansons kaut nojaušat, kāda sprāgstbumba guļ zem šī pasākuma…

 4. Krieviskais lobijs ir spēcīgs – jau mēnesis pagājis, bet neviena jauna rinkēviča, kas no “skapja” ar drosmīgu paziņojumu proundtobe…izkāptu. Ko vilcinās sprūdžisti un sprūdisti – kāpēc Rietumu vērtības nesāk aizstāvēt?

 5. Krieviskais lobijs mūsdienu Latvijā ir ļoti spēcīgs: demogrāfiskā situācija, ekonomiskais faktors, reliģija, mentalitāte. Apziņa, ka Krievija vienmēr būs mūsu kaimiņš, bet “īstā” Eiropa ir aiz Baltijas jūras. Latviešu cilšu valstiskie veidojumi austrumdaļā vēl pirms vācu ienākšanas bija Krievzemes kņazistu vasaļi. Tur jau neko nepadarīsi. Kā lai pierāda visiem, ka esam Eiropa, ja pat Eiropa tā īsti mūs par tādiem neuzskata. Tur jau gadsimtiem jāpaiet.

  • Tu, droši vien esi salasījies tos “latvijas vēsturniekus”, kuri pēdējo laiku ar gugli tulko visādus arhīva materiālus un apmēram tādā stilā cenšās to pasniegt. “Krievijas lobijs” Latvijā ir “stiprs” pateicoties Krievijas finansējumam un mūžīgiem draudiem. Jā tā tas nebūtu, tas lobijs te, ar visu savu pareizticību, būtu kluss kā pelītes un normāli darbotos tautsaimniecības celšanai. Tiem cilvēciņiem nedod mieru krievijas propagandisti, kas laiku patukšo netērē un mūžīgi uzmācās ar pazemoto krievu problēmām.

 6. Izskatās, ka Krustiņa kgs izpļāpājis sakramentālu informāciju. Nebija taču ziņots, ka Saeima ir pieņēmusi tādu lēmumu. Katrā gadījumā tas nebija plaši tiražēts, kaut gan izskatās, ka diezgan nozīmīgs fakts. Interesanti, kurie no Krievijas domes ir pieteikušies sadarboties? Tie kautrīgi noklusēti. Arī Bērziņa vārds šajā sakarībā arī nav nejauši pagadījies. Latvijas grāvēji iemācījušies strādāt ļoti smalki!?

 7. DP un SAB būtu lietderīgi papētīt, kā intereses Sprūda kungs pārstāv (jeb, vienkāršam cilvēkam saprotamā valodā runājot – “no kādas siles viņš ēd”).

 8. Ukraina šodien sākusi saņemt elektroenerģiju no Krievijas. Viss notiek saskaņā ar 12.krēslu principu:”Nauda no rīta, krēsli vakarā”. Liel-ukru karstās galvas atvēsinājusi ziema – mūsējos sprūdžistus nebeidzamā aizbraucēju straume. Ja šitāda atgriešanās “Eiropas telpā” (V.Matīsa) turpināsies, tad drīzumā jau karotāji par Rietumu vērtībām pat sprūdžistu kantorī vairs nepaliks?

 9. ZZS jau ir pieredze demokrātijas likvidēšanā,valstsapvērsuma organizēšanā,valstiskuma likvidēšanā.Šī pieredze nāk no Ulmaņlaikiem,bet partija ar šādu vēsturisku pieredzi un biedriem ar okupācijas aktīvistu pieredzi ir īpaši rūpīgi jāuzmana.

  • Ar Ulmaņlaikiem ZZS nav nekāda sakara. Ulmaņlaikos bija Latviešu zemnieku savienība, bet komparpartijas sekretārs Brigmanis vada Latvijas zemnieku savienību.

 10. Putins, kas visiem un vienmēr licis uz sevi gaidīt, lai pasvītrotu savu pārākumu par citiem, arī citu valstu vadītājiem, aizskrēja kā aptaisījies uz lidostu lūgt palīdzību Francijai. Mūsu biedrīšiem nemaz nav jālūdz. Kad un kā mēs atbrīvosimies no biedriem Sprūdža un līdzīgiem, kad un kā neatkarīgo Latvijas valsti pārvaldīs un sargās Latvijai uzticīgi kalpojoši cilvēki. Kā?

  • lai gan Sprūds un Sprūdžs ir divi atšķirīgi cilvēki, bet nu abiem ir darīšana ar izbijušiem un vienlīdz pretīgiem “padomju” “komunistiem”. Abi šie vārdi liekami pēdiņās, jo politiskus avantūristus jau nevar saukt par komunistiem, kā arī viņu varu – par padomju varu!

  • Šķiet šis zēns ir labi informēts par Putina dienas plāniem un zin arī viņa vēdera saturu.

 11. PAPRASI VOLDEMAR! SAVIEM CHEHOSLOVAKIJAS 1968.g. KOLEGIEM

 12. Nu interesanti gan: vai tad jau tik atklāti būtu sākusies mūsu ģeopolitiskā virziena maiņa…? Bet nu cerēsim, ka amerikāņu specdienesti jau neguļ.

 13. ,,Prātīgās,,izmaiņas krievija uztvers tikai kā ,,geju eiropas,,vājuma pazīmi un demonstratīvi palielinās militāro spiedienu tālākās iebiedēšanas nolūkos.

 14. Siliņš jau tā sēž uz diviem krēsliem…un neko nedara pensionāru labā, vēl par,,kangaru” nolēmis kļūt…viens no grēkiem taču ir ALKATĪBA…ATJĒDZIES!!!

 15. Runa nav par ticības svētkiem, bet par politikas kursa publisku maiņu.
  Baznīcas svētki ir baznīcas svētki un Latvija līdz šim ir iederējusies rietumu pasaulē ar rietumu baznīcas svētkiem ar visām brīvdienām. Šo domu maiņu un pareizticīgo baznīcas svētkus atzīt par oficiālām valsts brīvdienām ir zīme, ka Latvija ieiet jau Kremļa politikas orbītā un tad būs spiediens atzīt jau citas Kremlim tīkamas lietas. Līdz pienāks diena ka okupācija vairs nav okupācija, bet ”atbrīvošana” un visbeidzot jāpieņem gubernators no Maskavas.
  P.s. -Kaut kur dzirdēts jau no viltīgās Bizantijas laiku politikas un ja Maskava sevi savulaik ir atzinusi par trešo Romu…Un ne velti jau Lembergs ar ZZS runā par NATO okupāciju…Saistiet to kopā un puzlis sāk salikties par Kremļa zvaigzni?

  • Pilnīgi pareizi – politikas kursa maiņa. Okupācijas varas pārstāvji Brigmanis, Lembergs, Bērziņš manuprāt gatavojas jaunai valdībai Latvijā. Brigmanis jau oficiali pateica, ka Straujumas k- dzes valdība ir PAGAIDU. Drīz būs Saskaņa, zzemnieki, sudrabieši – jaunā koalīcija, kura lūgs Putinu uzņemt Krievijas sastāvā. Ne velti OKUPĀCIJAS DEKLARĀCIJA ir norakta pagrabā, lai nelikumīgi iebraukušie kopā ar kolaborantiem, okupācijas varu stutējušajiem valdītu tālāk, nevis brauktu mājās pēc nelikumīgi piešķirtās pilsonības anulēšanas. “V”, spriežot pēc Āboltiņas kongresa norisēm arī cer, ka brigmanlembergbērziņnieki paņems kompānijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+