×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. jūlijs, 2013
Drukāt

Silvas Linartes gleznas Madonā

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

Līdz 8.septembrim Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs būs apskatāma Silvas Linartes personālizstāde.

Šī nav pirmā reize, kad Madonas muzejā ir izstādītas mākslinieces gleznas, taču kopš iepriekšējās izstādes ir pagājuši jau vairāk kā 30 gadi un lielākajai daļai skatītāju šī būs pirmā iepazīšanās ar S.Linartes mākslu.
Māksliniece ir dzimusi 1939.gada 26.februārī Daugavpils rajona Līksnas pagastā skolotāju ģimenē, kas ir tiešā radniecībā ar ievērojamajiem Latgales pirmās atmodas darbiniekiem, brāļiem Skrindā, garīdzniekiem un literātiem. Bērnība un skolas gadi pavadīti izsūtījumā Sibīrijā. Atgriežoties Latvijā Silva uzsāk mācības Rīgas Lietišķajā mākslas vidusskolas interjera nodaļā, pēc tam studē Latvijas Mākslas akadēmijā pedagoģijas nodaļā.
Strādājusi par pasniedzēju Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolā, Baltijas Krievu institūtā un Daugavpils Mākslas vidusskolas „Saules skolā”. No 1992.gada līdz 2001.gadam bija Daugavpils pilsētas galvenā māksliniece. Šobrīd gleznotāja dzīvo dzimtas mājās Daugavpils rajona Kalupes pagastā.
„Mēs parasti nenovērtējam sevi. Jo mēs visi varam vairāk nekā domājam”, ir pārliecināta Silva. Man patīk, kā teikusi Džemma Skulme – “Par kādu iedvesmu ir runa, tas ir darbs, kas jāstrādā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+