Kultūra
Kultūrpolitika

Simt mūzikas skolas dāvanā saņems “Latviešu kordziesmas antoloģiju”0

Publicitātes foto

Simts Latvijas mūzikas skolas ar nacionālā mazumtirgotāju tīkla “Elvi” atbalstu dāvanā saņems grāmatas “Latviešu kordziesmas antoloģija” – 12 sējumus, kurus veidojis profesionāls kolektīvs diriģenta Imanta Kokara un mūzikas zinātnieka Arnolda Klotiņa vadībā.

“Latviešu kordziesmas antoloģija” paredzēta gan profesionāliem mūziķiem, gan mūzikas skolu audzēkņiem, gan klausītājiem un citiem interesentiem.

Katrā A4 formāta nošu sējumā ir vismaz 200 lappušu, un tie ir iesieti cietajos vākos. Notīm pievienoti fotoattēli, radošās biogrāfijas, komponistu portreti un komentāri. Visi teksti, arī dziesmu vārdi, ir tulkoti angliski, pievienota arī latviešu valodas izrunas paraugvārdnīca. Izdevums ir saņēmis Ministru kabineta, Kultūras ministrijas un laikraksta “Diena” balvu.

Idejas autors Uldis Kokars stāsta: “Antoloģijas tapšana ilga 12 gadus, un esam lepni par paveikto: katrā sējumā ir pārstāvēti nozīmīgākie sava laika Latvijas autori un viņu vērtīgākais devums a cappella kormūzikā. Šīs grāmatas ir unikāls mācību un iedvesmas materiāls.”

SIA ELVI Latvija komercdirektore Laila Vārtukapteine piebilst: “Nepārspīlēšu, ja teikšu, ka kormūzika ir viena no Latvijas pamatvērtībām. Simtgades noskaņās ir svarīgi atstāt paliekošu materiālu mūsu tautas muzikālās kultūras izzināšanai un godalgot korus, kas stiprina patriotismu gan Dziesmu svētkos, gan ikdienā. Turklāt šī misija saskan ar galveno ELVI vērtību — par savējiem!”

LA.lv