×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
10. decembris, 2015
Drukāt

Simtgades svētku Deju lieluzveduma režiju veidos Juris Jonelis un Roberts Rubīns

Foto: LETAFoto: LETA

Roberts Rubins (no kreisās) un Juris Jonelis.

Latvijas Republikas simtgades svētku Deju lieluzvedumu, kas 2018.gada 18.novembrī norisināsies “Arēnā Rīga”, veidos režisori Juris Jonelis un Roberts Rubīns, aģentūra BNS uzzināja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā (LNKC).

Uzveduma radošajā komandā ir arī scenogrāfs Didzis Jaunzems un dramaturģe Rasa Bugavičute, baleta un sporta deju horeogrāfs, baletmeistars Raimonds Martinovs, modernās dejas horeogrāfe Liene Grava, tautas deju horeogrāfe Dace Adviljone, muzikālās koncepcijas autors Andris Sējāns, video mākslinieks Māris Kalve, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, tērpu māksliniece Inga Bermaka, uzveduma televīzijas koncepcijas autors, televīzijas režisors Armands Zvirbulis, kā arī projekta producente Daiga Livčāne.

Projekta pieteikums gan saturā, gan garā ir laikmetīgs – tā idejiskā līnija saistīta ar Latviju, ar Latvijas vēsturei nozīmīgiem cilvēkiem, akcentētas arī ģimeniskās vērtības. Uzvedums būs kā viena no lielajām dāvanām sabiedrībai valsts simtgadē un kļūs par vienu no būtiskiem Latvijas simtgades notikumiem 2018.gada novembrī, norādījis LNKC.

Konkurss par uzveduma veidošanu noslēdzās 8.decembrī. Režisoru Joņeļa un Rubīna vadītā komanda tika atzīta par uzvarētāju piecu iesniegto priekšlikumu konkurencē.

“Šoreiz žūrija nolēma dot iespēju jaunu, bet jau pamanītu mākslinieku komandai. Svaru kausi nosvērās par labu idejām, kas piedāvāja progresīvāku un dinamiskāku pieeju Latvijas Republikas simtgades Deju lieluzveduma īstenošanai,” stāstīja žūrijas locekle, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore un Kultūras ministrijas (KM) Deju padomes priekšsēdētāja Gunta Bāliņa.

Latvijas Republikas simtgades svētku Deju lieluzveduma mērķis ir vienotā mākslinieciskā un dramaturģiskā uzvedumā atklāt deju formu un žanru daudzveidību izcilu dejotāju – solistu un grupu izpildījumā. Uzvedums būs dramaturģisks, tas tiks veidots, iekļaujot tajā profesionālo deju – baletu un laikmetīgo deju, amatiermākslas deju – skatuvisko tautas deju un mūsdienu deju, kā arī sporta deju. Uzvedumu veidos stilistiski viendabīgi deju priekšnesumi un priekšnesumi, kas vienlaikus apvienos vairākus deju stilus.

Konkursa pieteikumus vērtēja Bāliņa, režisors, Latvijas valsts simtgades svētku radošās grupas loceklis Uģis Brikmanis, Valsts izglītības satura centra deju speciāliste, LNKC Deju nozares konsultatīvās padomes priekšsēdētāja Zanda Mūrniece, LNKC mārketinga vadītāja, Latvijas valsts simtgades svētku radošās padomes locekle Inga Oliņa, horeogrāfe Indra Reinholde, Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas profesore, Dziesmu un deju svētku padomes locekle, KM Deju padomes locekle Rita Spalva un KM Latvijas valsts simtgades biroja starptautisko projektu vadītāja Leonarda Ķestere.

Latvijas Republikas simtgades svētku Deju lieluzveduma rīkotājs ir LNKC.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+