Mobilā versija
Brīdinājums +18.3°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
18. oktobris, 2016
Drukāt

Sīrijas dēļ sankciju Krievijai nebūs

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Federika Mogerīni

Lai arī ASV un Lielbritānija ir brīdinājušas par tādu iespēju, Eiropas Savienība pagaidām tomēr neapsver papildu sankciju ieviešanu pret Krieviju saistībā ar uzlidojumiem Sīrijas nemiernieku kontrolētajai Alepo pilsētai un tās apkaimei.

To pirmdien pēc ES ārlietu ministru sanāksmes Luksemburgā sacīja ES augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni. “Neviena dalībvalsts to nav ierosinājusi,” viņa paskaidroja un piebilda: “Bet mums ir sankcijas pret Sīrijas režīmu, un, protams, ir diskusijas par to, ka [sankciju paplašināšana] ir iespējama.” Līdzīgi skeptisks par vēršanos pret Krieviju bija arī Luksemburgas ārlietu ministrs Žans Aselborns: “Man nešķiet, ka tas būtu auglīgi, ja mēs tagad stundām diskutētu par to, vai un kā, un kad mēs izlemsim par sankcijām pret Krieviju. Pirmkārt, mēs neradīsim konsensu, un, otrkārt, es uzskatu, ka nav īstais laiks un tas būtu kontrproduktīvi.” Sīrijas opozīcija un arī rietumvalstis kritizē Krieviju, ka tā nežēlīgi bombardē Alepo, radot lielus civiliedzīvotāju upurus. Savukārt Maskava uzskata, ka bombardē teroristus no džihādistu grupējuma “An Nusra”.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+