×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. septembris, 2014
Drukāt

Skaistākās latviešu bērnu grāmatu ilustrācijas izstādē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

14. septembrī plkst. 12 Tukumā, mākslas galerijā “Durvis”, tiks atvērta Pastariņa prēmijas laureātu darbu izstāde, liecina informācija Tukuma muzeja mājas lapā.

Grāmatu ilustrāciju izstādes atklāšana notiek Kurzemes Mākslas un Dzejas dienas ietvaros, kas šogad norisinās no 12. līdz 14. septembrim Tukumā. Pasākumā piedalīsies grāmatu darbu autori, izstādes organizatori, Kurzemes Mākslas un Dzejas dienu dalībnieki. Pēc izstādes atklāšanas Tukuma muzejs organizē Radošās darbnīcas bērniem.

Literāro balvu “Pastariņa prēmija” 1982. gadā iedibināja pēc zvejnieku kolhoza “Banga” priekšsēdētāja Miķeļa Lismenta un rakstnieka Imanta Ziedoņa iniciatīvas. Literārā prēmija, kas nodēvēta Ernesta Birznieka-Upīša grāmatas varoņa Pastariņa vārdā un kas atzīta par nozīmīgāko prēmiju bērnu literatūrā Latvijā, izveidota ar mērķi atbalstīt un veicināt latviešu autoru pievēršanos bērnu grāmatu rakstīšanai.

Tradicionāli prēmiju pasniedz ik pēc diviem gadiem, un pēdējos gados tās pasniegšanu atbalstījis arī Valsts Kultūrkapitāla fonds. Tas ir ļoti nozīmīgs atbalsts, jo prēmija ir kā radošs stimuls veicināt latviešu autorus pievērsties bērnu grāmatu rakstīšanai, bet māksliniekus – bērnu grāmatu ilustrēšanai.

Māksliniekiem prēmiju par skaistākajām ilustrācijām pasniedz kopš 1992. gada – proti, šogad tas noticis desmito reizi, bet rakstniekiem – no 1982. gada, tātad šogad – 16 reizi. Līdz šim Pastariņa prēmiju saņēmuši mākslinieki Margarita Stāraste, Vitolds Kucins, Ilze Ramane, Anita Paegle, Signe Ērmane-Ļitvina, Ilze Dambe, Gunārs Krollis, Reinis Pētersons, Gundega Muzikante, Agija Staka, un viņu darbi būs aplūkojami izstādē.

Izstāde apskatāma līdz 23. oktobrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+