Mobilā versija
+1.8°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
1. janvāris, 2016
Drukāt

Skalbes un Purvīša darbus varēs izmantot bez maksas (1)

purvitis_gunaars_kusskkis_3

Klasiska Vilhelma Purvīša glezna.

No 2016.gada 1.janvāra vairs nebūs spēkā Kārļa Skalbes un Vilhelma Purvīša mantiskās autortiesības, aģentūra BNS uzzināja biedrībā “Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūra/ Latvijas Autoru apvienība” (AKKA/LAA).

Biedrības pārstāve Ieva Kolmane skaidroja, ka turpmāk abu autoru darbus varēs izmantot, nemeklējot tiesību īpašnieku, autoru mantinieku atļauju. Par Skalbes un Purvīša darbu izmantošanu nebūs vairāk jāmaksā arī atlīdzība.

Spēkā joprojām paliks tā sauktās personiskās tiesības, kam nav laika ierobežojuma. “Izmantojot autora darbu, obligāti būs jānorāda viņa vārds. “Kaķīšu dzirnavu” autors nekad nebūs neviens cits kā Kārlis Skalbe,” skaidroja Kolmane.

Mantiskās autortiesības Latvijā ir spēkā autora dzīves laikā un 70 gadu pēc autora nāves.

Skalbe un Purvītis ir starp tiem autoriem, kas viņsaulē aizgājuši 1945.gadā. Autortiesību termiņa tecējums sākas tā gada 1. janvārī, kas seko pēc tiesību rašanās brīža, un noslēdzas tā gada 31.decembrī, kurā termiņš beidzas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kuru vairs interesē Skalbe un Purvītis, ja pilna
    publiskā telpa ar krivāžu “dzejām” un
    kājstarpu “grafiskām mākslām”
    ???

Personīgi par "vienīgo Latvijas francūzieti": iznākusi Maijai Silmalei veltīta grāmataTrešdien, 29. martā, Rīgas Jūgendstila centrā sirsnīgā gaisotnē tika atvērta Leldes Stumbres grāmata “Maija, Cher Ami”, kas veltīta tulkotājai, tā saucamās franču
Draugiem Facebook Twitter Google+