Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
1. janvāris, 2016
Drukāt

Skalbes un Purvīša darbus varēs izmantot bez maksas (1)

purvitis_gunaars_kusskkis_3

Klasiska Vilhelma Purvīša glezna.

No 2016.gada 1.janvāra vairs nebūs spēkā Kārļa Skalbes un Vilhelma Purvīša mantiskās autortiesības, aģentūra BNS uzzināja biedrībā “Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūra/ Latvijas Autoru apvienība” (AKKA/LAA).

Biedrības pārstāve Ieva Kolmane skaidroja, ka turpmāk abu autoru darbus varēs izmantot, nemeklējot tiesību īpašnieku, autoru mantinieku atļauju. Par Skalbes un Purvīša darbu izmantošanu nebūs vairāk jāmaksā arī atlīdzība.

Spēkā joprojām paliks tā sauktās personiskās tiesības, kam nav laika ierobežojuma. “Izmantojot autora darbu, obligāti būs jānorāda viņa vārds. “Kaķīšu dzirnavu” autors nekad nebūs neviens cits kā Kārlis Skalbe,” skaidroja Kolmane.

Mantiskās autortiesības Latvijā ir spēkā autora dzīves laikā un 70 gadu pēc autora nāves.

Skalbe un Purvītis ir starp tiem autoriem, kas viņsaulē aizgājuši 1945.gadā. Autortiesību termiņa tecējums sākas tā gada 1. janvārī, kas seko pēc tiesību rašanās brīža, un noslēdzas tā gada 31.decembrī, kurā termiņš beidzas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kuru vairs interesē Skalbe un Purvītis, ja pilna
    publiskā telpa ar krivāžu “dzejām” un
    kājstarpu “grafiskām mākslām”
    ???

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+