×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. februāris, 2016
Drukāt

Skalbes “Ziemeļmeita” kustībā un jaunā mūzikā. Noklausies!

Publicitātes fotoPublicitātes foto

24. un 25. februārī plkst. 19 Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāms Kārļa Skalbes pasakas “Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties” iestudējums, ko veidojis režisors Andrejs Jarovojs sadarbībā ar horeogrāfi Agati Bankavu un jaunajiem aktieriem, kas šobrīd studē Latvijas Kultūras akadēmijas 3. kursā, LA.lv uzzināja teātrī.

Izrādes pamatā ir Kārļa Skalbes pasaka “Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties”, kas vēsta par jauna cilvēka pasaules redzējumu, un aicina domāt par cilvēcību, brīvības mīlestību un alkām pēc garīga piepildījuma. Skalbe to sarakstīja 25 gadu vecumā, politisku pārmaiņu laikā – īsi pirms 1905. gada revolūcijas. Tāpēc dzīves prieks, prieks dzīvot un vitalitāte tās vissakāpinātākajā izpausmē ir izrādes galvenās tēmas, jo kalpo kā pretreakcija un politisks darbības akts kūtrumam un miegainībai, kas valda “Miera un Pieticības malā”.

Jauniestudējuma galvenie izteiksmes līdzekļi ir kustība un mūzika, turklāt mūziku veidojuši un izpilda paši izrādes dalībnieki. Ieskatam – dziesma no izrādes “Mana sirds”, autori: Mārtiņš Velps un Mārtiņš Zariņš; ierakstīts studijā SKAN.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+