Latvijā
Sabiedrība

Skandalozā “Sadales tīkla” vadība saņēmusi 50 000 un 70 000 eiro lielas kompensācijas23


Andis Pinkulis
Andis Pinkulis
Foto – Evija Trifanova/LETA

Energokompānijas AS “Latvenergo” meitasuzņēmuma AS “Sadales tīkls” nu jau bijušie valdes locekļi, kuri pērn, uzņemoties atbildību par tā dēvēto elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) skandālu, atkāpās no amatiem, saņēmuši vairākus desmitus tūkstošu eiro lielas kompensācijas, svētdien vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Bijušajam “Sadales tīkla” valdes priekšsēdētājam Andim Pinkulim, atstājot amatu, izmaksāta atlīdzība 70 000 eiro apmērā, bet bijušajam valdes loceklim Rolandam Lūsverim – 50 000 eiro apmērā.

“Sadales tīkla” valdes loceklis Raimonds Skrebs raidījumam skaidroja, ka Pinkulim “nekas īpašs” neesot izmaksāts – līdzīgas naudas summas tādos gadījumos būtu pienākušās visiem valdes locekļiem. Dāsno atlīdzību nosakot koplīgums, kas parakstīts starp “Sadales tīklu” un arodbiedrību.

Pats Pinkulis uzskata, ka līdz ar amata atstāšanu viņam izmaksātā atlīdzība – 70 000 eiro – bijusi adekvāta. “Tā bija tā atlīdzība, kas bija paredzēta gan darba līgumā, gan koplīgumā. Manuprāt, adekvāta,” raidījumam sacīja Pinkulis.

AS “Latvenergo” administratīvais direktors Arnis Kurgs raidījumam skaidroja, ka saskaņā ar viņa rīcībā esošo informāciju bijušajai “Sadales tīkla” vadībai minētā nauda maksāta, lai nodrošinātos, ka vēlāk nesākas tiesāšanās par atlaišanas tiesiskumu. “Cik man zināms, tad ir ticis pieņemts lēmums par atlaišanu, jo tas notika intensīvā dialogā un šis jautājums nebija viennozīmīgs. Katrā gadījumā tur bija tā pušu vienošanās, ka tā ir konstruktīvākā, resursus mazāk prasošā juridiskā forma. Alternatīva būtu tiesvedība – gadiem ilgstoša, ar neprognozējamu rezultātu,” skaidroja Kurgs.

Kā ziņots, Pinkulis no amata atkāpās pagājušā gada novembra sākumā pēc OIK atļauju skandāla. Vēl pirms tam amatu atstāja valdes loceklis Lūsvers, kurš bija atbildīgs par pieslēgumu sistēmu.

“Sadales tīkla” apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 324,114 miljoni eiro, kas ir par 2,7% vairāk nekā 2016.gadā, kā arī uzņēmums guva peļņu 124,268 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina “Sadales tīkla” publiskotais finanšu pārskats.

Revidētie “Sadales tīkla” pagājušā gada rezultāti tiks publicēti 2018.gada 18.aprīlī.

“Sadales tīkls” ir elektroenerģijas sadales sistēmas operators, un tā vienīgais īpašnieks ir valstij piederošā energokompānija “Latvenergo”.

LA.lv