Sports
Citi sporta veidi

Škēpmetējam Sirmajam vēl viena pleca operācija0


2016.gada Eiropas čempions šķēpa mešanā Zigismunds Sirmais, 23.05.2018.
2016.gada Eiropas čempions šķēpa mešanā Zigismunds Sirmais, 23.05.2018.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Latvijas šķēpmetējam Zigismundam Sirmajam trešdien veikta pleca locītavas operācija, pēc kuras sportistam vajadzēs atlabt četrus līdz piecus mēnešus.

Sirmais ir apņēmības pilns sacensību apritē atgriezties nākamajā sezonā un par savu nākamo lielo mērķi izvīrzījis kvalificēšanos 2020. gada olimpiskajām spēlēm Tokijā.

Sirmajam, kurš 2016.gadā kļuva par Eiropas čempionu, šī ir otrā pleca operācija, jo pirmā tika veikta 2016.gada nogalē. Lai gan šķēpmetējs cerēja sacensību apritē atgriezties jau pērn, tas viņam neizdevās, jo veselības saudzēšanas nolūkā tika pieņemts lēmums nestartēt vispār.

Sacensību apritē viņš atgriezās šī gada maijā, tomēr ar augstiem rezultātiem neizcēlās. Vēl jūlija beigās Sirmais startēja Latvijas čempionātā, taču pēc pirmā metiena no tālākās dalības atteicās, gūstot pleca traumu.

Trešdien Sirmajam tika veikta operācija.

“Pleca locītavas operācija noritējusi veiksmīgi, kas ļauj cerēt uz atgriešanos sektorā 4-5 mēnešu laikā,” sociālajā vietnē “Facebook” rakstīja Sirmais.

Saistītie raksti

Pirms diviem gadiem Sirmais Amsterdamā kļuva par Eiropas čempionu, bet šogad titulu aizstāvēt veselības problēmu dēļ nevarēja, lai gan šonedēļ Berlīnē notiekošajās Vecā kontinenta meistarsacīkstēs viņš varēja startēt ar īpašo ielūgumu, kas pienākas iepriekšējo sacensību uzvarētājiem.

Jau ziņots, ka trešdien Eiropas čempionāta finālsacensībās iekļuva Rolands Štrobinders, kurš kvalifikācijā uzrādīja septīto labāko rezultātu, kamēr Gatis Čakšs un Patriks Gailums palika attiecīgi 13. un 14.vietā, finālsacensību divpadsmitniekā netiekot.

LA.lv