×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2015
Drukāt

Šķēršļi Okupācijas muzejam – tas ir absurds, uzskata PBLA vadītājs (15)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Visu ārzemēs dzīvojošo latviešu prātus satraucis Okupācijas muzeja rekonstrukcijas un Nākotnes nama būvniecības jautājums,” vakar gadskārtējās Pasaules brīvo latviešu apvienības valdes sēdes atklāšanas uzrunā teica PBLA valdes priekšsēdis Jānis Kukainis.

PBLA vadītājs uzsvēra: tas ir absurds, kas šogad ir noticis ar šo vairāk nekā 15 gadus plānoto un galvenokārt par ārzemju latviešu ziedojumiem attīstīto Okupācijas muzeja (OM) projektu. Daudzie ziedotāji ir neizpratnē, kur tad bija šī projekta oponenti laikā, kad tas tika iesniegts un saskaņots. “Kādēļ tieši šobrīd, īsi pirms plānotās Okupācijas muzeja rekonstrukcijas sākšanas, tam tiek likti šķēršļi? Muzeja paplašinātā ēka ir iekļauta 2010. gadā apstiprinātajā Latviešu strēlnieku laukuma detaļplānojumā, tādēļ nav objektīvu iemeslu likt tālākus šķēršļus šī ilgi apspriestā, apstiprinātā un celšanai sagatavotā projekta īstenošanai,” akcentēja J. Kukainis. Pasaules latviešus pārstāvošā organizācija aicina “Latvijas Saeimu un valdību piešķirt Okupācijas muzeja rekonstrukcijas projektam nacionālas nozīmes būvobjekta statusu un nekavējoties sākt šī projekta celtniecību, lai atsevišķu arhitektu grupējumi ar atsevišķu Rīgas pilsētas institūciju starpniecību vairs nevarētu turpināt mērķtiecīgi gremdēt Okupācijas muzeja daudzu gadu darbu!”

Turklāt runa nav par fizisku ēku, bet par Okupācijas muzeja darba apzinātu vai neapzinātu kavēšanu Latvijas okupācijas vēstures izpētē, skaidrošanā un vēsturiskā taisnīguma atjaunošanā, sacīja J. Kukainis.

Tradicionāli PBLA valdes sēdes atklāšanu pagodina arī valsts amatpersonas. Arī šoreiz uzrunas teica Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Ministru prezidente Laimdota Straujuma, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile. Mazajā ģildē bija ieradusies arī ASV vēstniece Latvijā Nensija Petita.

Atbildot uz PBLA valdes priekšsēža sacīto par OM, valdības vadītāja L. Straujuma teica, ka, iespējams, būs jāpieņem speciāls likums par OM, jo citādi valdībai nav tiesību ietekmēt Rīgas būvvaldi. (Kā vēlāk noskaidroju, šāds priekšlikums kā viena no risinājuma iespējām izskanējis šo pirmdien koalīcijas padomes sēdē. Šo jautājumu turpinās skatīt nākamnedēļ. Patlaban ir spēkā 2006. gadā pieņemtais “Latvijas Okupācijas muzeja likums”, tātad, iespējams, var būt runa par grozījumiem šajā likumā.)

PBLA stipri rūp Latvijas drošība un ekonomiskā attīstība, latviešu valodas, kultūras un identitātes saglabāšana diasporā.

“Bez ieguldījumiem savas valsts drošības stiprināšanā mēs ne vien kļūstam par viegli ietekmējamu mērķi, bet arī graujam paši savas morālās tiesības nepieciešamības gadījumā lūgt palīdzību no saviem sabiedrotajiem Ziemeļatlantijas līguma organizācijā,” sacīja J. Kukainis. “Tieši tādēļ mums ir politiski svarīgi pēc iespējas ātri panākt valsts aizsardzības budžeta palielinājumu līdz diviem procentiem no iekšzemes kopprodukta, kā to paredz mūsu valsts līdzdalība NATO.”

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Arī kā par šiem Atbildēt

  Mēs arī tā domājam
  04.10.2015 00:23
  Un tādi ir šobrīd vadībā 04.10.2015 00:02

  Latviju šobrīd visaktīvāk iznīcina gan kremļa gan Briseles uzpirktās verga dvēseles.
  Zilie un alkatīgie apvienoti vienā pūznī,jo pirmajiem nav nākotnes, tāpēc vajag tikai šodienas labumus, ko dod svešie kungi, bet otrajiem sirds un dvēseles vietā maks un vēders!

 2. Fakti, tikai Fakti! Atbildēt

  Ernis Purnis
  23.07.2015 23:38
  Es to Gaili nepazīstu, bet lai saprastu notiekošo, biju klāt publiskajā O.M. piebūves apspriešanā. Un varu jums pateikt, ka gan te, gan citur tiek izplatīta melīga, nepatiesa informācija par Gailes ideju un veco “arhitektūras buku” progresīvajām “nacionālajām” intresēm! Jo Gaile tieši otrādi – rosināja neaiztikt Okupācijas muzeju, bet saglabāt, nenosprostot jau tā šauro Vecrīgas Strēlnieku placīti ar nevajadzīgām un dārgām piebūvēm, ja var izmantot esošo muzeja ēku, rekonstruējot lietderīgāk telpu izvietojumu un galvenais -manuprāt labākais ierosinājums – veikt telpu paplašinājumus pagrabstāvā. Jo Izbūvējot pazemē visas nepiciešamās telpas muzeja ēka tiek saglabāta un laukums netiek pieblīvēti apbūvēts. Un vēl – atkrīt lielās un dārgās celtniecības izmaksas, kādas paredz otras ēkas- “baltās kastes” būve, bet… lielākis iemesls šim skandālam un uzbrukumi Gailei šķiet ir tieši peļnas un “otkatu” zaudējumi-šķiet tāpēc te un citur parādās meli par viņas prasību – okupācijas muzeja likvidēšanu, lamas par kremļa aģenti utt, lai sabiedrību maldinātu par čaklo muzeja jaunās un dārgās piebūves būvnieku īstenajiem mērķiem!

  Un vēl…ja Vecrīgā tomēr kaut kā izdodas uzpirkt Būvvaldi, arhitektus viesnīcas vai kā cita būvei, tad tam ir jābūt vizuāli atbilstošajām senajām ēkām, kādas tur reiz bijušas. Iekštelpas var būt ar modernu santehniku un tikai to modernu, jo arī interjers var būt un vajadzētu būt pieskaņots senatnei. Tam vajadzētu būt kā NORMAI , tad Vecrīgas izskats neradītu to riebumu, ko izjūtam mēs daudzi, redzot “modernās” , bet drausmīgi neiederīgās celtnes mūsu senajā vecpilsētā un saprotot vadošo arhitektu pērkamību un korupcijas apjomus tik nekaunīgi demonstrētus!

 3. Otkatu karaļa pārdomas: Atbildēt

  Z. Gaile un G. Princis ir patiesi nožēlojami cilvēciņi, kas tā traucē mums dažiem labi nopelnīt!

 4. Kas tā par PABLu,ja nekad ne vārda Pret okupantiem, kas joprojām pārpilda Latviju, ne vārda par nenotikušo lustāciju, ne vārda par Saeimas 96g. okupācijas seku novēršanas NEpildīšanu, ne vārda Pret neleg.migrantiem, kurus nodevēji valdībā uzspiež tautai? Nevis PABLA, bet gan PADLA – kremļa “Saskaņas” sabiedrotie!

 5. Lieta tāda, ka tas jau nav nekāds tur “okupācijas” muzejs.
  Īstenībā tas ir Latviešu Sarkano strēlnieku muzejs.

 6. laikam būs tie galvenie arhitektūras lietpratēji …

 7. Tas nav vienkarsi absurds, ta ir nenotikusi LUSTRACIJA, un sis ir tikai 1 no ta sekam, komunistu izpausmes.

 8. Kad okupantu atliekas atgrieza aizbēgušajiem latviešiem vēsturiskos īpašumus,izmantojot šo procesu atriebības nolūkos pret brīvības cīnītājiem,klaida latvieši staigaja apkampušies ar saviem labdariem.

 9. Okupācijas muzeju pārcelt uz Stūra māju,bet esošās vietā ierīkot bezmaksas zupas virtuvi un patversmi Rīgas bezpajumtniekiem,tā es rīkotos.

 10. Kas tur ko neizprast...... Atbildēt

  vecā trimda pusaizmigusi savos cienijamos asimilācijas gados un neapjēdz kas te Latvijā notiek un tikai brīnās vien savā neizpratnē, ka te varētu būt tādi latvieši kuri gatavi īstenot okupantu un kolonistu pretlaviskos mērkus… Ar škietami sekmīgiem rezultātiem.

  • Taisa rebes ar ĻOTI sekmīgiem panākumiem !

   • arvien vēl mūsu Saeimas un valdības tolerance pret okupācijas sekām “sit augstu vilni”, jo arvien vēl šajās augstajās (no okupācijas atbrīvotās Valsts) pārstāvniecībās sēd okupācijas paliekas – “Vienotās Krievijas” sabiedrotie un paša okupācijas fakta apšaubītāji vai noliedzēji…

 11. Kam absurds – kam “big American smile”:
  “CSP: Vidēji vienā dienā 52 cilvēki pārceļas dzīvot ārpus Latvijas……” BNS, 2015. gada 2. septembrī.

 12. Zaiga Gaile un Gvido Princis ir patiesi nožēlojami cilvēciņi.

Draugiem Facebook Twitter Google+