Foto-LETA

Skolās ar latviešu valodu mācījās 134 tūkstoši, bet krieviski – 45 tūkstoši 0

Vispārizglītojošās skolas ar latviešu mācību valodu pagājušajā mācību gadā apmeklēja 134,5 tūkstoši bērnu, bet skolas ar krievu mācību valodu – 45,4 tūkstoši, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati par bērniem Latvijā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Lasīt citas ziņas

2011./2012.mācību gadā kopumā skolas dienas programmā apmeklēja 198,5 tūkstoši bērnu Latvijā.

No tiem divplūsmu skolās, kur mācībās izmanto divas valodas, mācījās vēl 17,1 tūkstotis bērnu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Minētie dati par skolēnu skaitu apkopoti mācību gada sākumā, un tajos nav iekļauti skolēni, kas mācās speciālajās skolās un klasēs.

Skolu reforma iepriekšējos gados nonākusi politiskajā darba kārtībā ne reizi vien. Pērn neveiksmi cieta Nacionālās apvienības iniciatīva pakāpeniski pāriet tikai uz mācībām latviski, viņi vēlējās panākt tautas nobalsošanu šajā jautājumā, taču tam nebija pietiekama skaita atbalstītāju.

Mēģinājumi pakāpeniski pāriet uz mācībām tikai latviski neizdevās arī 90.gadu beigās, kad Saeimā sagatavotajam projektam sekoja plaši krievu protesti.

Tomēr dati liecina, ka pēdējo gadu laikā skolēnu skaits, kas mācās skolās ar krievu mācību valodu, samazinās – 2005./2006.mācību gadā šādās skolās mācījās 66,9 tūkstoši bērnu, bet 2010./11.mācību gadā – 46,8 tūkstošu bērnu.

Samazinās gan arī to bērnu skaits, kas mācības apgūst latviešu valodā, – 2005./06.mācību gadā tādu bija 274,3 tūkstoši, bet 2010./11.mācību gadā – 207,9 tūkstoši bērnu.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati liecina, ka Latvijā ir gandrīz 600 tūkstoši iedzīvotāju ar krievu tautību. Citu kopienu lielums nepārsniedz astoņus tūkstošus. Latviešu ir 1,3 miljoni.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.