×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. septembris, 2013
Drukāt

Skolas varēs piedalīties Putras programmā

Foto-LETAFoto-LETA

Lai veicinātu skolēnu izpratni par veselīgākas ēšanas paradumiem un rosinātu izpratni par graudaugu nozīmi uzturā, plānots skolās rīkot izglītojošu projektu “Putras programma”, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja pasākuma rīkotāji.

“Putras programma” Latvijas skolās notiek Starptautiskās Putras dienas laikā, kas katru gadu 10.oktobrī tiek svinēta pasaulē. Projekta iniciatori ir Veselības ministrija (VM), Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), Valsts izglītības satura centrs (VISC) un graudu pārstrādātājs AS “Rīgas dzirnavnieks”.

Kā norādīja VM Veselības veicināšanas departamenta direktore Santa Līviņa, putras stundu mērķis ir mainīt skolēnu uztura paradumus

“Diemžēl bērni daudz mazāk uzturā lieto veselīgos graudaugu produktus un, jo lielāki tie kļūst, jo mazāk tos izvēlas uzturā. Bērniem no mazotnes ir jāmāca, ka graudaugi ir svarīgi arī sirds veselībai. Piemēram, auzas satur beta-glikānu, kas stabilizē holesterīna līmeni asinīs,” norādīja Līviņa.

Savukārt SPKC direktore Inga Šmate sacīja, ka bērnu attīstībā īpaša nozīme ir ogļhidrātiem, kas organismu nodrošina ar enerģiju, kas nepieciešama augšanai un fiziskai aktivitātei. “Īpaši veselīgi augošam organismam ir saliktie ogļhidrāti, tie rada sāta sajūtu un ir pietiekošs enerģijas avots. Saliktos ogļhidrātus visvairāk atradīsiet maizē, putrās, putraimos, makaronos, dārzeņos un augļos.”

“Rīgas dzirnavnieka” pārstāve Vineta Rudzīte atzina, ka graudaugu pārslu patēriņš ik gadu Latvijā nedaudz pieaugot, tomēr bērni tos aizvien mazāk izvēlas lietot uzturā.

“Daži no galvenajiem iemesliem ir putru ēšanas tradīciju trūkums ģimenē un bērnu stereotipi par putru kā nepietiekami stilīgu ēdienu. Ar šo projektu vēlamies mainīt uzskatus un parādīt, ka putras ēst ir ne tikai veselīgi, bet arī moderni, tādā veidā piedāvājot veselīgos graudaugu produktus kā alternatīvu saldo un sāļo našķu vietā,” sacīja uzņēmuma pārstāve.

“Putras programma” skolās sastāvēs no vairākām daļām – izglītojošas stundas un mājas darbiem. Savukārt 10.oktobrī plānots noslēguma pasākums skolās ar konkursu “Kļūsti stiprs un drosmīgs kā Herkuless”. Skolām dalība programmā ir brīvprātīga.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+