Sports
Citi sporta veidi

Skrējējs Leitis ar jaunu Latvijas rekordu sasniedz Eiropas čempionāta pusfinālu0

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas skrējējs Jānis Leitis otrdien Berlīnē ar jaunu valsts rekordu sasniedza Eiropas vieglatlētikas čempionāta pusfinālu 400 metru skrējienā.

Leitis distanci veica 45,56 sekundēs, par 0,04 sekundēm labojot sev piederošo Latvijas rekordu, kuru viņš uzstādīja pērn sacensībās Telavivā.

Savā priekšskrējienā Leitis finišēja trešais. Uzvarēja Džonatans Borlē no Beļģijas, kurš finišu sasniedza 45,19 sekundēs, bet otrais bija Mateo Galvans no Itālijas, kuram Leitis zaudēja 0,08 sekundes.

Pusfinālā tika skrējiena trīs ātrākie dalībnieki.

Latvijas skrējējs distanci aizvadīja ļoti labi, finiša taisnē esot starp līderiem. Tiesa, lai tiktu trijniekā, viņam pēdējos 40 metros nācās sīvi paspēkoties ar spāni Semjuelu Garsiju, kurš finišā Leitim zaudēja 0,07 sekundes.

Priekšsacīkstēs Leitis uzrādīja piekto labāko rezultātu. Ātrākais bija tieši otrais skrējiens, kurā startēja arī latvietis.

Leitis šosezon 400 metrus bija skrējis 46,08 sekundēs, kas viņam Eiropas rangā pirms šī čempionāta deva 40.vietu.

Saistītie raksti

Pašlaik 29 gadus vecais Leitis 2010.gadā debitēja Eiropas čempionātā, piedaloties tāllēkšanas sacensībās. Divus gadus vēlāk viņš jau startēja trīs disciplīnās – tāllēkšanā, 400 metru sprintā un 4×100 metru stafetē. Tieši 400 metros viņš sasniedza savu labāko rezultātu, izcīnot devīto vietu.

Priekšsacīkstēs 400 metros būs četri skrējieni. Pusfinālā iekļūs katra skrējiena trīs labākie sportisti un vēl trīs labāko rezultātu īpašnieki no pārējiem sprinteriem.

LA.lv