×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. maijs, 2012
Drukāt

Slimnīcā «Gaiļezers» – vēdera veselības diena

Šodien, 25. maijā, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā “Gaiļezers” notiks Pasaules digestīvās veselības dienai veltīti pasākumi, kuru mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību gremošanas sistēmas veselībai.

 

Gremošanas sistēmas saslimšanas, kā arī aptaukošanās mūsdienās skar arvien vairāk cilvēku. Biežāk pacienti sūdzas par dedzināšanu jeb gastroezofageālā atviļņa slimību, meteorismu jeb vēdera uzpūšanos, kūtru vēdera darbību – gremošanas sistēmas darbības traucējumiem, kuru iemesls bieži vien ir neveselīgs dzīvesveids un uzturs.

Pasākuma laikā notiks diskusija, kurā piedalīsies hepatologs profesors Jāzeps Keišs, gastroenteroloģe Ilze Kikuste, dietologs Atis Tupiņš un fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Dzintra Vēvere. Klātesošajiem būs iespēja uzzināt daudz interesanta par biežāk sastopamajām gremošanas sistēmas saslimšanām, to simptomiem, būs iespēja uzklausīt uztura speciālistu padomus par veselīga uztura nozīmi, savukārt fizikālās terapijas un rehabilitācijas ārsti sniegs konsultācijas par veselīgu kustību nozīmi gremošanas sistēmas normālai darbībai.

 

Uzziņa

Pasākuma 
programma:

* no plkst. 9 līdz 13 veselīgas pārtikas tirdziņš slimnīcas 2. stāva gaitenī;

* no plkst. 9 līdz 11 pie stacionāra “Gaiļezers” notiks nūjošanas nodarbības pieredzējuša instruktora vadībā. Nūjotājus nodrošinās ar inventāru;

* no plkst. 9 līdz 13 slimnīcas 2. stāva gaitenī ikvienam būs iespēja nosvērties un izmērīt sava ķermeņa apkārtmērus, uzzināt ķermeņa masas indeksu, saņemt speciālistu konsultāciju, viņu vadībā izmēģināt vingrojumus veselības nostiprināšanai un saņemt fizikālās terapijas ārsta padomus par piemērotākajām fiziskajām aktivitātēm, kā arī izmēģināt fizikālās medicīnas procedūras (impulsu strāvas ēstgribas korekcijai, dūņas, gaismas u. c.);

* no plkst. 10 līdz 12 slimnīcas mazajā konferenču zālē notiks diskusija ar mediķiem “Tavs vēders runā. Vai Tu zini svarīgākos simptomus?”.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+