Kultūra
Teātris un kino

Smiļģa kabinetā viesosies Uldis Dumpis0

Foto: Jānis Deinats

Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejs 25. oktobrī plkst. 18 “Sarunās Smiļģa kabinetā” aicina uz tikšanos ar Nacionālā teātra aktieri Uldi Dumpi, kurš jau vairāk kā piecdesmit gadus priecē teātra, kino, televīzijas un radio klausītājus ar daudzkrāsainu lomu interpretāciju, LA.lv uzzināja muzejā.

Uldis Dumpis ikvienā tēla raksturā spēj atrast tādu šķautni un nokrāsu, kas momentāni skatītāju pārliecina un ļauj viņa atveidotajam varonim valdīt pār skatītāju domām, emocijām un sajūtām. Ir skatītāju paaudzes, kas vēl aizvien atceras gan viņa titullomu F. Molnāra “Liliomā”, gan Ābramu R. Blaumaņa komēdijā “Skroderdienas Silmačos”, gan Kangaru Raiņa drāmā “Uguns un nakts”, gan Broņislavu Timrānu P. Putniņa lugas “Ar būdu uz baznīcu” iestudējumā.

Skatītāji joprojām bauda aktiera talanta izpausmes Ontona lomā Danskovītes “Latgola.lv.”, Morisu N. Makolifa “Juveliera jubileja” un dažādās lomas J. Baloža “Mežainis” uzvedumos.

Sarunas, kā ierasts vadīs Jānis Siliņš un skatītājiem ir iespēja ne tikai klausīties, bet arī uzdot jautājumus vai izteikt savu viedokli un vērtējumu par izcila aktiera darbu.

Biļešu cena pieaugušajiem 4 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 2 eiro.

Saistītie raksti
LA.lv